Cebula i inne warzywa posłużą ci o wiele dłużejPinterest.com

Wystarczy pojemnik z wodą i prosta sztuczka. Raz kupiona marchew, cebula czy kapusta będą ciągle odrastać

Cebula, kapusta i marchew wcale nie są jednorazowego użytku, choć wielu się tak wydaje. Wystarczy, że raz je kupisz, weźmiesz pojemnik z wodą i wykonasz jedną małą sztuczkę, aby mieć stałe zaplecze świeżych warzyw. Pochwal się nią znajomym, a będą zachwyceni pomysłem.

Cebula, marchewka czy kapusta są bardzo zdrowe, jednak warzywa w obecnym roku są szczególnie drogie, aż można złapać się za głowę. Aby mieć w domu nieskończone źródło świeżych i zdrowych "darów natury", nie potrzebujemy wcale ogródka i grubego portfela, wszystko za sprawą jednej prostej sztuczki. Wystarczy pojemnik, woda i końcówka warzywa, które chcemy jeść.

Podejrzane i skandaliczne, klienci Biedronki są zniesmaczeni. Kobieta zajrzała do lodówki z mięsem i nie wytrzymała, po chwili zauważyła co stało obokPodejrzane i skandaliczne, klienci Biedronki są zniesmaczeni. Kobieta zajrzała do lodówki z mięsem i nie wytrzymała, po chwili zauważyła co stało obokCzytaj dalej

Cebula, marchew i kapusta skończyły się w twojej kuchni? Nic straconego, możesz mieć ich nieskończoną ilość

Zapewnienie sobie świeżych produktów w kuchni nie jest wcale wymagającym i czasochłonnym zajęciem. Wbrew pozorom, nawet w mieszkaniu możemy mieć dostęp do najświeższych produktów. Co więcej, nie potrzebujesz do tego praktycznie żadnych pieniędzy, wystarczą ci resztki z kuchni, świeża woda i pojemnik.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, rolnicy są wściekli. Otwierają pola, każdy może narwać sobie truskawek, borówek, czereśni czy malin
  2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

W powyższym sposobie wykorzystuje się ciekawą właściwość roślin, które umieszczone w wodzie wypuszczają swoje korzenie i rosną bez dostępu do ziemi. Jedną z nich jest marchewka. Przygotowując z niej posiłek, odcinamy górną część, z której zazwyczaj wyrasta łodyga z liśćmi i wyrzucamy do śmieci. Zamiast tego, włóż ją odciętym końcem do wody, po kilku tygodniach zacznie z niej rosnąć cała roślina.

Tak samo możemy przygotować cebulę. Umieść ją korzeniami w wodzie i postaw na nasłonecznionym parapecie. Również kapusta idealnie nadaje się do dania jej drugiego życia. Włóż ją do wody i wystaw na słońce. Po 3 tygodniach przesadź do ziemi i patrz jak rośnie całkowicie za darmo.

Najlepsze newsy:

  1. Minister Zdrowia wyznał prawdę. Powiedział, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby
  2. Zupełnie nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Liczba zarażonych gwałtownie wzrosła
  3. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
  4. Eksperci znaleźli powiązania spożywania kawy z 2 okropnymi chorobami. Mówią o groźnych komplikacjach
  5. W szklance pod którym numerem jest najzdrowsze jajko? Mnóstwo osób się myli
  6. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie

Źródło: popularne.pl

Następny artykuł