Chipsy są wyjątkowo niezdroweIgorDutina, Getty Images Pro

Odstaw je na zaledwie kilka dni, a efekty same się pojawią. Nie uwierzysz własnym oczom

Chipsy, słone paluszki czy precelki - te i wiele innych słonych przekąsek bardzo często zjadane są przez nas w nieograniczonych ilościach. Wystarczy zrezygnować z nich na kilka dni, a rezultaty przechodzą najśmielsze oczekiwania. Mija ból głowy, metabolizm powraca do normy, a nawet sen jest znacznie lepszy i bardziej regenerujący.

Chipsy królują na imprezach, uroczystościach i niewielkich spotkaniach. Praktycznie każdy lubi pochrupać je do filmu czy serialu - nawet samo otwarcie paczki sprawia, że ślinka sama zaczyna ciec do ust. Niestety, ta smaczna przekąska skrywa w sobie straszliwą prawdę.

Proces produkcyjny oraz skład sprawiają, że częste jedzenie chipsów może wywoływać silne i nieprzyjemne reakcje. Wystarczy jednak zrezygnować z nich na kilka dni, a szybko zauważa się pozytywne efekty wynikające z niejedzenie chipsów.

Chipsy - jeden z wrogów zdrowego ciała

Jak podaje kuchnia.wp.pl, aż 79% z nas spożywa słone przekąski, takie jak paluszki, krakersy czy chipsy przynajmniej raz w tygodniu. Ich smak jest bez wątpienia doskonały, jednak wpływ na nasz organizm mają wręcz dewastacyjny.

Mnóstwo soli, sztuczne aromaty, tłuszcze trans, wzmacniacze smaku, konserwanty, barwniki, glutaminian sodu, akrylamid, tłuszcz, kalorie - każde z nich w zbyt dużych ilościach generują zniszczenia, które odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu.

Polacy odliczają dni, cudowna wiadomość. Wraca najlepszy program kulinarny w PolscePolacy odliczają dni, cudowna wiadomość. Wraca najlepszy program kulinarny w PolsceCzytaj dalej

Okazuje się jednak, że wystarcza kilka dni całkowitej abstynencji od takich produktów, a zdrowie i humor od razu się poprawiają. Oczywiście znacznie lepsze efekty widać po dłuższym niejedzeniu takich rzeczy, lecz pierwsze z nich pojawiają się już na samym początku.

Jak czytamy na portalu kuchnia.wp.pl, przestanie cię boleć głowa, zniknie nad potliwość i nerwowość. To tylko niektóre skutki spożywania w nadmiarze glutaminianu sodu. Choć oficjalnych badań na temat szkodliwość tej substancji nie ma, tak z pewnością częste jedzenie chipsów wzmaga magazynowanie jej w ciele.

Słone przekąski na noc to zły pomysł

Spożywanie słodkich przekąsek do wieczornego filmu powoduje nagły wzrost glukozy we krwi, która nie pozwala smacznie spać. Podwyższony cukier sprawia, że noc jest niespokojna, a człowiek wierci się na łóżku, nie mogąc spać. Dlatego warto ograniczyć chipsy, aby być bardziej wypoczętym.

Poszukujesz doskonałych przepisów, którymi zachwycisz swoich domowników? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy jak przygotować najbardziej soczyste kotlety mielone. W tym tekście mówimy jak sporządzić ukochane andruty.

Żywność przetworzona, taka jak paluszki czy krakersy, wywołuje wzdęcia, zgagę i rozstroje żołądka. Zrezygnowanie ze słonych przekąsek zmniejszy obwód brzucha, ponieważ nagromadzone w jelitach gazy znajdą w końcu ujście.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kuchnia.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł