Chleb z metką powalał cudownym smakiem.facebook.com

Pamiętasz chleb z metką? Mamy dla ciebie wiadomość, możesz być zdziwiony

Chleb z metką dawniej mogliśmy znaleźć w prawie każdej piekarni. Obecnie dużo częściej natkniemy się na pokrojone i zapakowane w folię pieczywo, które często rozczarowuje smakiem. Chleb obsypany makiem i opatrzony papierową metką gwarantuje powrót do wspomnień sprzed lat.

Chleb niemal zawsze mamy w domu, bo wiele osób niemal codziennie je na śniadanie kanapki czy podaje jajecznicę z kromką pieczywa. Dawniej częściej chadzaliśmy do piekarni, ale teraz wystarczy tylko pójść do najbliższego sklepu spożywczego, aby kupić pszenne wypieki. W dowolnym sklepie znajdziemy bowiem ogromny wybór chlebów i bułek. Bardziej sentymentalne osoby nadal jednak z rozrzewnieniem wspominają smak rumianego bochenka z papierową naklejką. Nie bez powodu produkt smakował wyjątkowo.

Dramatyczne wyznanie gwiazdy Dramatyczne wyznanie gwiazdy "Na Wspólnej", syn nie chce go znać. Z córką z kolei jakiś czas temu na wizji pokazywał, jak robić risottoCzytaj dalej

Chleb z metką pamiętamy do dziś

Chleb zwykle kupujemy w sklepie, bo chociaż w pandemii częściej zdarzało nam się gotować w domu, mało kto ma czas na zrobienie zakwasu i codziennie pieczenie. Przyzwyczailiśmy się zresztą do tego, że w każdym pobliskim sklepie bez problemu dostaniemy zarówno chleb żytni, jak i razowiec. Niestety zarówno ich jakość, jak i smak wypadają blado w porównaniu z produkowanym dawniej pieczywem. Kilkadziesiąt lat temu za największy przysmak uchodził chleb z makiem z charakterystycznym szczegółem - papierową metką.

Dzisiaj grzeje:

  1. Fatalne informacje dla wielbicieli grzybów. Niestety potwierdzili najgorsze obawy
  2. Kasia z "13 posterunku" ma dwie córki. Ukochane bliźniaczki Aleksandry Woźniak

Chleb z metką zniewalał aromatem i delikatnym wnętrzem. Puszyste pieczywo, chrupiąca skórka i niepowtarzalny smak sprawiały, że kiedy udało nam się kupić jeszcze ciepły bochenek, niekiedy magicznie znikał on jeszcze w drodze z zakupów. Mało kto mógł mu się oprzeć. Niestety dzisiaj coraz trudniej dostać chleb o tak zniewalającym aromacie. Częściej zdarza nam się niestety odkryć, że już po trzech dniach pieczywo się psuje i nie nadaje się już do spożycia. Podobno w wybranych piekarniach znajdziemy jeszcze słynny bajecznie pyszny chleb z makiem i metką.

Mieliście garnek z gwizdkiem? Dziś jego wartość jest ogromna, miał ukrytą cechęMieliście garnek z gwizdkiem? Dziś jego wartość jest ogromna, miał ukrytą cechęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Państwo ściągnie od ciebie pieniądze, za co się da. Podatek od betonu już funkcjonuje
  2. Lekarka ujawnia poważny problem. Wiele osób jest nieświadomych zagrożenia
  3. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
  4. Bez grama wstydu i skromności, pozuje w bikini w objęciach mężczyzny. Niewiarygodne, że kończy 67 lat, ciało bogini
  5. Dodaj ziemniaki, ale przenigdy nie gotuj rosołu na udkach kurzych. Kucharze ostrzegają
  6. Joanna nie żyje, miała tylko 28 lat. Dramat w Chorwacji

Źródło: Facebook

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł