Chrzan w niecodziennej formieZombie Land na Youtubie

Domowy syrop z chrzanu pomoże w przykrych dolegliwościach. Ma jedno sekretne działanie, które pokochają wszystkie panie

Chrzan największy prym wiedzie na wiosnę, kiedy zbliża się Wielkanoc. Wtedy z jego udziałem przygotowywanych jest wiele różnych dań. Warto dać mu szansę także teraz, kiedy sezon na przeziębienie i grypę jest tuż tuż.

Chrzan jest znany od wielu wieków. Ludzie wykorzystywali go głównie podczas produkcji kiszonek czy jako przyprawa - jego ostry smak maskował niedoskonałości nadpsutych mięs. Mięso zawinięte w liście chrzanu mogło wytrzymać o wiele dłużej, gdyż roślina ta wykazuje działania bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Jedną z najlepszych przyjmowania chrzanu jest zrobienie z niego syropu, który wspomoże targany chorobami organizm.

Polany pełne grzybów czy ściółka sucha niczym pieprz? Już wiemy jakie niespodzianki przygotowała pogoda na początek jesieniPolany pełne grzybów czy ściółka sucha niczym pieprz? Już wiemy jakie niespodzianki przygotowała pogoda na początek jesieniCzytaj dalej

Chrzan w syropie - doskonałe lekarstwo na przeziębienie lub grypę

Otwierając słoik chrzanu, w nasze nozdrza od razu uderza ostry i intensywny zapach. Mocno wciągając powietrze do płuc przez nos możemy natychmiastowo oczyścić zatoki, co wspaniale sprawdza się podczas przeziębienia. Zawarte w nim witaminy i substancje czynne mogą wzmocnić odporność, ułatwiają eliminację dokuczliwych objawów grypy i przeziębienia, a także skrócić czas rekonwalescencji potrzebny do pełnego wyzdrowienia. Wraz z czosnkiem i miodem uznawany jest za naturalny antybiotyk, co pomaga pokonać dojmujące zakażenie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko
  2. W końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radości
  3. Trwająca kilka dni dieta ziemniaczana podbija internet. Jej efekty są spektakularne

W chrzanie są witaminy takie jak: A, C, E, K oraz minerały: potas, sód, magnez, wapń i fosfor. Chrzan ułatwia wchłanianie cennych substancji znajdujących się w jedzeniu oraz pobudza wytwarzanie soków żołądkowych, dzięki czemu poprawia się apetyt oraz trawienie. Spowalnia procesy starzenia się skóry i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, głównie za sprawą dużej ilości antyoksydantów zawartych w roślinie.

Syrop z chrznu posiada niezwykłe działanie odchudzające. Codziennie stosowanie przyśpiesza przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej. W połączeniu ze zbilansowaną dietą oraz ruchem - będzie doskonałym orężem w walce z nadwagą.

Jak przygotować syrop? Przepis jest banalnie prosty. Wystarczy zetrzeć około 100 gramów chrzanu na tarce lub utrzeć w moździerzu. Następnie zalej go 100 ml przegotowanej, acz zimnej wody i odstaw co najmniej na 30 minut. Im dłużej chrzan będzie się moczył, tym więcej cennych substancji odda do wody. Następnie przesącz go przez sterylną gazę, dodaj około 100 gram miodu i dokładnie wymieszaj. Słodycz miodu złagodzi ostrość syropu i ułatwi wypicie go. Przechowuj syrop w szczelnym opakowaniu. Pij po jednej łyżce stołowej trzy razy dziennie przed każdym posiłkiem. Stosuj go także nie tylko doraźnie ale i profilaktycznie.

70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serceCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Już za 2 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani rusz
  2. Nadchodzą ogromne zmiany w emeryturach. Prace nad ustawą już trwają, o co chodzi?
  3. Anię zamurowało podczas grzybobrania. Zajrzała do czarnej dziury w ziemi i nie mogła uwierzyć własnym oczom
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiła
  6. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł