BabkaWikipedia / licencja: CC 1.0

Nigdy nie niszcz rośliny ze zdjęcia. Jest niewyobrażalnie cenna

Roślina ze zdjęcia powszechnie uważana jest za nieestetyczny chwast. Ludzie albo ignorują jej istnienie, albo co gorsza, depczą bez opamiętania delikatne listki. Okazuje się, że roślina jest prawdziwym skarbem, który powinniśmy traktować z ogromnym szacunkiem. Jej właściwości znali już Indianie.

Przez życie w ciągłym pędzie, zazwyczaj w wielkich miastach zaczynamy uważać niektóre rośliny za zwyczajny chwast. Jeśli nie widzimy ich na półkach w markecie, mamy wrażenie, że są w naszym życiu całkowicie zbędne. Nasi przodkowie, którzy byli zdecydowanie bliżej natury, złapaliby się za głowę, widząc jak nie doceniamy darów, jakie daje nam przyroda. Na zdjęciu mamy najlepszy przykład takiej rośliny - dla nas to tylko chwast, a nasze babcie nie mogły się bez niej obyć. Właściwości jakie posiada są niesamowicie szerokie.

Zobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęZobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęCzytaj dalej

Chwast czy skarb? - rozstrzygnijmy to raz na zawsze

Babka zwyczajna bądź lancetowata jest rośliną o niezwykle szerokim zastosowaniu. Już Indianie doskonale wiedzieli, że nie należy traktować jej jak chwastu i używali jej do leczenia ran, gorączki oraz wyciągania z organizmu toksyn. Mimo, że ta lista robi wrażenie, babkę możemy wykorzystać także w wielu innych przypadkach.

W sezonie letnim dokuczają nam komary, a swędzące ugryzienia potrafią zepsuć całe wakacje. Wystarczy na miejsce ugryzienia przyłożyć listek babki, a zaczerwienienie zmniejszy się i po swędzeniu nie będzie ani śladu. Takie zwyczajne okłady z babki sprawdzą się także przy stanach zapalnych skóry, stłuczeniach i obrzękach. Babkę możemy zakładać również na otwarte rany i skaleczenia, dzięki jej właściwościom antybakteryjnym będzie niemal tak bezpieczna jak plaster.

Dzisiaj grzeje:

  1. Sylwia Bomba pokazała zdjęcie męża z córeczką. Zostali okropnie obrażeni, kobieta nie wytrzymała
  2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  3. Polak odnalazł wielki skarb sprzed tysięcy lat. Nie mógł się nadziwić temu, co zobaczył

Dokucza nam ból zębów bądź stan zapalny jamy ustnej? Tutaj także z pomocą przychodzi babka. Rozcieńczony sok z tej rośliny możemy potraktować jako płukankę, która uśmierzy ból. Babka będzie również przydatna w przypadku nawracającego łupieżu czy przetłuszczających się włosów - tutaj wybierzmy wywar z tej rośliny. Wywar możemy także spożywać bezpośrednio w razie problemów żołądkowych, wystarczy przyjąć pół szklanki 2-3 razy dziennie podczas biegunki czy wrzodów.

W okresie przeziębień, babka również powinna znaleźć się w naszych domach. Posiada ona właściwości wykrztuśne, które mogą być zbawiennie podczas infekcji dróg oddechowych. Kilka łyżeczek roku z babki powinno rozprawić się z nawet najgorszym kaszlem i katarem.

Jak widać nazwanie babki zwyczajnej chwastem to nie tylko wielkie niedopowiedzenie, ale także obraza dla jej szerokich zastosować. Od wieków znane jest jej dobroczynne działanie i nie powinniśmy wyrzekać się ludowej mądrości. Oczywiście wszelkie decyzje zdrowotne oraz przyjmowane zioła warto omówić ze swoim lekarzem.

Przestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub AldiPrzestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub AldiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dziennikarze weszli do słynnego parku o. Tadeusza Rydzyka. Zadziwiające sceny, są Polacy, którzy nie zostaną wpuszczeni
  2. Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę zła
  3. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  4. Zenek Martyniuk nie wytrzymał. Wszystko przez sugestie dziennikarza, "Facet musi jeść jak facet"
  5. Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwili
  6. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką? Pojawiły się nowe okoliczności, France Football zmieni swoją decyzję?

Źródło: lolmania

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł