Chwasty panoszą się w ogrodzie? Rozpraw się z nimi przy pomocy gazety.pxhere.com/CC0 Domena publiczna

Dziadek wykładał ogród starymi gazetami. Powód może zadziwić, efekty powalają

Chwasty stanowią jeden z największych problemów ogrodników, którzy zajmują się własnymi ogródkami. Wyrastają w kilka chwil, ciężko jest się ich pozbyć i nie tylko źle wyglądają, ale kradną substancje odżywcze potrzebne do wzrostu innych roślin. Dziadek walczył z nimi w niespotykany sposób.

Chwasty potrafią zniweczyć cały wysiłek włożony w aranżacje ogrodu. Jeszcze gorzej jest, kiedy chwasty zaczynają przejmować poletko z warzywami i owocami, wtedy plony mogą nie być tak okazałe. Walka z chwastami jest często żmudną pracą, która nie zawsze ma pozytywny skutek. Dziadek wykorzystywał do walki gazety, a skutek jego działań jest niewyobrażalny.

Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?Czytaj dalej

Chwasty przejmują twój ogród? Dziadek zna świetne rozwiązanie

Chwasty, jak wszystkie rośliny, potrzebują do życia wody, powietrza oraz słońca. Bez nich długo nie przetrwają i zwiędną. Sposobów na rozprawienie się z chwastami jest wiele, duża część z nich obejmuje chemikalia, które nie są neutralne dla ekosystemu. Dziadek opracował metodę, która pozwala w ekologiczny, tani i prosty sposób uporać się z chwastami.

Dzisiaj grzeje:

Do tego celu potrzebujesz gazety, podstawowych narzędzi ogrodniczych, świeżej ziemi oraz wody. Na początku upewnij się, że masz wystarczająco dużo starych gazet, aby pokryć cały docelowy obszar. Wyłóż nimi powierzchnie dookoła roślin tak, aby nie pozostawić żadnej gołej ziemi. Następnie zasyp gazety świeżą i żyzną ziemią, podlej ją wodą z węża ogrodowego i dokładnie ja rozprowadź.

Gazety ograniczą chwastom dostęp do światła i powietrza, więc nieproszeni goście szybką zwiędną. Dzięki temu, że nie wyrywamy chwastów nawozimy przy okazji glebę, ponieważ oddają z powrotem substancje odżywcze do ziemi.

Najlepsze newsy:

Źródło: poradyiwskazowki.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł