Cmentarz i chlebPixabay / Myriams-Fotos; Facebook / Michał Romaldowski

Płakała, mówiła o chlebie i wystosowała dramatyczny apel. Zrozpaczona córka sprzedawców kwiatów nagrała poruszające wideo

Zamknięty cmentarz nie jest wyłącznie problemem dla osób, które chcą wyrazić szacunek wobec zmarłych bliskich. Córka sprzedawców kwiatów opublikowała w sieci mocne nagranie, na którym płacze mówiąc o chlebie. Wszystko przez ostatnią decyzję rządu.

Każdy cmentarz został zamknięty niemal z dnia na dzień. Decyzja zaskoczyła wiele osób, jednak najbardziej dramatycznie odczuwają jej skutki między innymi sprzedawcy kwiatów. Kobieta opublikowała w sieci nagranie, na którym przedstawia w jak ciężkiej sytuacji się znaleźli.

Dziś w nocy w Biedronkach będzie się działo. Decyzja zapadła i jest nieodwracalnaDziś w nocy w Biedronkach będzie się działo. Decyzja zapadła i jest nieodwracalnaCzytaj dalej

Cmentarz stał się problematyczną kwestią

Nie da się ukryć, że w ten dzień większość z nas udałaby się na cmentarz, aby uczcić zmarłych bliskich. Niestety, w tym roku z tego typu odwiedzinami musimy się wstrzymać. Wszystko przez nagłą decyzję rządu, która sprawiła, że każdy cmentarz jest zamknięty w terminie od 31 października do 2 listopada.

Wielu Polaków postanowiło w zaistniałej sytuacji odwiedzić cmentarz w piątek lub w poniedziałek. Oczywiście podjęcie tak niespodziewanej decyzji sprawiło, że 30 października na cmentarzach i tak pojawiły się tłumy. Okazuje się, że z największymi problemami borykają się sprzedawcy kwiatów.

Kiedy wybieramy się na cmentarz, przeważnie na grobach bliskich stawiamy znicze i kwiaty. Często tego typu asortyment kupujemy na straganach. Praktycznie każdy cmentarz ma je przed swoim wejściem. Tym razem handlarze znaleźli się w sporych tarapatach.

Bez wątpienia decyzja rządu wywołała spore zamieszanie. W dniu jej głoszenia niemal każdy cmentarz odwiedziły tłumy. Jednak sprzedawcy przygotowani byli na święta w standardowym terminie. W związku z tym wielu z nich doświadczy sporych strat.

- Co moi rodzice mają zrobić z tymi kwiatami, co ci ludzi mają zrobić z tymi wszystkimi rzeczami. To co zrobiliście, to gwóźdź do waszej trumny. Ja się pytam, co my mamy z tym zrobić. To jest nasz chleb - powiedziała córka sprzedawców kwiatów na nagraniu zamieszczonym na Facebooku. Jej dalsze słowa są niezwykle przejmujące.

Dzisiaj grzeje:

  1. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji
  2. Już od wtorku lockdown kraju. Będzie godzina policyjna i kontrole. Rząd za granicą podjął radykalny krok
  3. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej

Córka sprzedawców kwiatów nagrała przejmujące wideo

Nagranie, które zamieściła w sieci córka sprzedawców, zobaczyło do tej pory pomad 1,4 mln osób. Jej wypowiedź doskonale pokazuje dramatyczną sytuację, w której znaleźli się handlarze. Dla nich zamknięty cmentarz jest niewyobrażalną stratą.

- Mi jest szkoda moich rodziców, którzy ciężko pracowali, pół roku pracy poszło w pi...u przez was. Gratuluję. zrobiliście z nas debili. Co to ma być? Jak wy możecie tak traktować ludzi - stwierdziła kobieta, która zamieściła w sieci nagranie. Można na nim zobaczyć ogromne ilości kwiatów, które na marne czekają na klientów. Rząd usprawiedliwia nagłe podjęcie tak radykalnej decyzji i zapowiada wsparcie dla poszkodowanych sprzedawców.

- Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób - powiedział Mateusz Morawiecki, przytaczany przez portal Onet. Premier na swoim Twitterze nadmienił, że w przyszłym tygodniu pojawią się szczegóły dotyczące wsparcia dla pokrzywdzonych przedsiębiorców.

Cmentarz

Facebook / Michał Romaldowski

Najpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równychNajpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równychCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  2. Tylko dla osób o mocnych nerwach: skandaliczne sekrety pracy przy zbiorze truskawek w Niemczech
  3. Wystarczy 1 łyżka i babciny trik, by uzyskać perfekcyjne pierogi. Robi tak zarówno Makłowicz, jak i Gessler
  4. Rydzyk zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie. Mówi, że ma być wynagrodzeniem Bogu za grzechy protestujących
  5. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  6. Rozpaczliwy apel Magdy Gessler. Prosi o pomoc dla grupy szczególnie dotkniętej obostrzeniami
  7. Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedzieć

Źródło: Onet

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł