COVID-19 i gastronomiaPixabay / _Alicja_

MZ zapowiedział podwójne pensje dla pracowników medycznych walczących z COVID-19. Co z branżą gastronomiczną?

Zgodnie z zapowiedziami personel walczący z COVID-19 może liczyć na wprowadzenie podwójnych wynagrodzeń. Wprowadzone obostrzenia mocno dotknęły branżę gastronomiczną. Czy ona również powinna otrzymać wsparcie finansowe?

Pracownicy ochrony zdrowia starający się nieść pomoc osobom dotkniętym przez COVID-19 z pewnością zasługują na lepsze zarobki. Okazuje się, że już wkrótce ich trud może zostać doceniony. Zapowiedź ministra zdrowia nie pozostawia wątpliwości.

Do sieci trafiły porażające zdjęcia gwiazdy Do sieci trafiły porażające zdjęcia gwiazdy "M jak miłość". Jest bardzo źle, trudno jej jeść i wykonywać najprostsze czynnościCzytaj dalej

COVID-19 zmienił naszą codzienność

Od czasu pojawienia się COVID-19 życie wielu ludzi zmieniło się nie do poznania. W okresie wakacyjnym wszystko wydawało się wracać do normalności. Jednak COVID-19 sieje teraz ogromne spustoszenie. Ogromna liczba dziennych zachorowań sprawiła, że niezbędne było wprowadzeniu wielu obostrzeń. Część z nich odbiła się na branży gastronomicznej.

Nie da się ukryć, że COVID-19 wstrząsnął wieloma przedsiębiorstwami. Wśród nich można wyodrębnić restauracje, które zgodnie z nowymi rozporządzeniami mogą być otwarte jedynie do 21:00. Minister zdrowia zapowiedział podwójne wynagrodzenia dla pracowników ochrony zdrowia, którzy niosą pomoc w walce z pandemią.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dzieje się, nagła wiadomość. Uwielbiana sieć sklepów obeszła godziny dla seniorów
  2. Już pewne, premier potwierdza. Nowe obostrzenia dla Polaków mogą wejść za kilka dni, branża turystyczna drży z obaw
  3. Gessler wyjawiła sekret idealnego ciasta na pierogi. Tkwi on w braku pewnego składnika

Personel medyczny walczący z COVID-19 otrzyma rządowe wsparcie

- Będziemy do Sejmu składali projekt ustawy o tzw. dobrym samarytaninie, który ma zapewnić bezpieczeństwo i godne warunki dla personelu medycznego. Wyłącza odpowiedzialność karną dla tych lekarzy, którzy w ramach walki z epidemią popełnią błąd. Jeśli ten błąd będzie nieumyślny, wtedy wyłączony jest rygor sankcji karnej - powiedział Adam Niedzielski, przytaczany przez portal Spotted Lublin. Projekt, o którym wspomniał szef resortu zdrowia zakłada podwójne wynagrodzenia i pełną wypłatę w przypadku objęcia kwarantanną. Bez wątpienia personel medyczny walczący z COVID-19 zasługuje na taką formę wsparcia. Co z branżą gastronomiczną?

Póki co restauracje mogą być otwarte od 6:00 do 21:00, a na jednego klienta musi przypadać 4 m2. Tego typu obostrzenia z pewnością przełożą się na przychody lokali gastronomicznych. Jednak na razie nic nie wiadomo o ewentualnej formie wsparcia. Jedyne co można zrobić to korzystanie z możliwości zamawiania jedzenia. Dzięki temu nasze ulubione restauracje mogą sobie poradzić w tej trudnej sytuacji.

Kotlety mielone bez smażenia osiągają apogeum smaku i soczystości. Zdradzamy najcudowniejszy przepisKotlety mielone bez smażenia osiągają apogeum smaku i soczystości. Zdradzamy najcudowniejszy przepisCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Polacy szykują się na drugą falę. Dwa produkty w pośpiechu znikają ze sklepów, dla ciebie może już nie wystarczyć
  2. Zostawiła córkę na chwilę samą. Po powrocie oniemiała, wszystko się nagrało
  3. Bardzo ponura wiadomość z Niemiec. Sytuacja epidemiczna, puste półki w Lidlach, znikają podstawowe produkty
  4. Sok z kiszonych buraków jest niezwykle cenny dla zdrowia. Niebywałe, na co pomaga
  5. Mamy najcudowniejsze zdjęcie ze ślubu Wojciechowskiej. Podróżniczka często ujawnia kulinarne sekrety odwiedzanych miejsc
  6. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

Źródło: Spotted Lublin

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł