Cukier w ogrodzie może zdziałać cuda.eastnews/ARKADIUSZ ZIOLEK

Bardzo wielu ludzi przed wyjściem z domu zostawia w ogródku łyżeczkę cukru. Wiesz dlaczego?

Cukier w ogrodzie bywa niezwykle cenny, a wiadomość o pozostawieniu go w ogrodzie obiegła sieć. Wyjaśnienie jest dość zaskakujące, bo sztuczkę poleca znawca świata zwierząt, którego zdanie jest niezwykle cenne dla wszystkich, którzy troszczą się o naszą planetę. Okazuje się, że tak niewiele może zmienić bardzo dużo i nie bez powodu coraz więcej osób zostawia łyżeczkę cukru w przydomowym ogródku.

Cukier mamy w kuchni niemal zawsze, bo wiele osób nadal słodzi kawę i herbatę, a wszyscy wielbiciele wypieków wiedzą, że w większości ciast jest on po prostu niezbędny. Mało kto wie jednak, dlaczego bywa on niezwykle cenny nie tylko dla ludzi, a o jego skuteczności poinformował prawdziwy autorytet, jeśli chodzi o tematy związane z naturą i środowiskiem. Brytyjski zoolog podzielił się ogromną troską o losy planety i bardzo prostym trikiem, który nic nie kosztuje, a może zmienić bardzo wiele.

Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuPrzecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuCzytaj dalej

Cukier w ogrodzie okazuje się niesamowicie pożyteczny. Zaledwie łyżeczka pozwala rozwiązać bardzo poważny problem

Cukier na łyżeczce, którą zostawimy w ogrodzie wydaje się może kolejnym sposobem na zwiększenie plonów albo pozbycie się uciążliwych szkodników. Ogrodnicy przejęci zmianami klimatycznymi i walką z powstrzymaniem nieodwracalnych zmian prawdopodobnie wiedzą, że ich zadaniem jest też zadbanie o jedne z najważniejszych obecnie owadów, które giną w zastraszającym tempie. Bez ich obecności aż jedna trzecia roślin nie zostanie zapylona, co znacznie wpłynie na plony i w konsekwencji - na produkcję żywności. Sir David Attenborough przekonuje, że jeśli pewne owady znikną z powierzchni Ziemi - a jest to niestety bardzo prawdopodobne - ludziom pozostaną zaledwie 4 lata życia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ze łzami w oczach wystawił astronomiczny paragon klientowi. Głos załamał się pracownikowi restauracji widząc sumę na rachunku
  2. Już prawie 60 tys. matek dostało w czerwcu dodatkowe pieniądze. Ma być ich znacznie więcej

Na szczęście możemy coś z tym zrobić, a pomoc jest banalna. Już jedna mała łyżeczka cukru w ogrodzie może zdziałać cuda i pomóc przetrwać niezwykle pożytecznym pszczołom. Attenborough przekonuje, że przepis na życiodajną dla pszczół miksturę jest banalnie prosty:

- „O tej porze roku wiele pszczół może wyglądać jakby umierały lub jakby już nie żyły, ale wcale tak nie jest. Pszczoły też się męczą i po prostu nie mają siły, aby powrócić do ula, co może prowadzić do ich śmierci. Jeżeli znajdziesz zmęczoną pszczołę w swojej okolicy, prosty roztwór cukru i wody może pomóc przywrócić jej siły. Po prostu wymieszaj dwie łyżeczki cukru, zwykłego białego cukru, z odrobiną wody i połóż w zasięgu takiej zmęczonej pszczoły” - wyjaśnia słynny zoolog.

Najlepsze newsy:

  1. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  2. Wicepremier podała pierwszy termin wypłaty 500+ na wakacje
  3. Starła rzodkiewkę i ogórka, a potem dodała ostateczny składnik. Wyszła nieziemsko pyszna surówka, wygrywa prostotą
  4. Kolejna tragedia przed Biedronką, nie żyje 53-letni mężczyzna. Karetka przyjechała po godzinie
  5. Ukąsił cię komar? Wypróbuj niezawodny sposób naszych babć, pieczenie i swędzenie zniknie w mig
  6. Polskie media podają dalej dramatyczne wieści. Nie żyje były trener Kadry Narodowej, fani polskiego sportu w żałobie

Źródło: pl.newsner.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł