Cukier na chlebiefacebook.com/wspomnieniazczasowprl

Kanapka z wodą i cukrem, masłem i cukrem czy śmietaną i cukrem w dzieciństwie smakowały najlepiej?

Cukier krzepi - wybrzmiewał niegdyś popularny slogan na plakatach i bilbordach. Dzisiaj wiele mówi się o jego szkodliwości, jednak przysmaki z dzieciństwa dalej wywołują uśmiech nostalgii. Która z propozycji wspominasz najlepiej?

Cukier w obecnych czasach owiany jest złą sławą - dzisiejsze społeczeństwo wykazuje tendencję do nadużywania go, co doprowadza mnóstwo ludzi do rozwoju otyłości, cukrzycy czy chorób układu krwionośnego. Kiedyś te słodkie kryształki zalecane były szczególnie dla ludzi pracy, którzy wykonywali najcięższe fizyczne prace. Jeśli kilkadziesiąt lat temu byłeś dzieckiem z pewnością pamiętasz ten wspaniały przysmak: chleb z cukrem. W jakiej wersji jadłeś go najczęściej?

Dostała ścierką. Nagle widzów poderwało, na wizję wkroczył mąż Magdy Gessler i zakomunikował 5 słówDostała ścierką. Nagle widzów poderwało, na wizję wkroczył mąż Magdy Gessler i zakomunikował 5 słówCzytaj dalej

Cukier na kromce chleba - na jaki dodatek padał twój wybór?

Dawniej wszystko smakowało i pachniało lepiej. Chociażby najprostszy chleb. Zapach świeżo upieczonego pieczywa rozchodził się z piekarni po całej okolicy, a wtedy największym problemem było donieść go do domu w całości. Ciężko było się powstrzymać i nie uszczknąć choć kawałka z całego bochenka.

Dzisiaj grzeje:

  1. Meteorolodzy ostrzegają, przecieramy oczy. Mówią jak wcześnie sypnie śniegiem, grzybiarze wstrzymali oddech
  2. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę
  3. Niebywały, odbierający mowę sekret urody. Elżbieta Jaworowicz wygląda 20 lat młodziej dzięki banalnej diecie

Wiele dzieci w czasie PRL-u domagało się, zupełnie tak jak dzisiaj, słodyczy od swoich rodziców. Niestety, dawniej sytuacja gospodarcza kraju była na tyle zła, że dorośli nie mogli pozwolić sobie na zbyt częste kupowanie łakoci swoim pociechom. Mimo wszystko rozwiązali ten problem w bardzo prosty sposób. Wystarczyła gruba kromka chleba, cukier i coś, co wprowadziło odrobinę wilgoci do całego deseru.

Internauci najczęściej wspominają połączenie chleba, wody oraz cukru, jako ich ulubione podanie takiego smakołyka. Drugim, najbardziej popularnym sposobem był chleb z cukrem i śmietaną. Tłusta śmietanka doskonale komponowała się ze smakiem chleba i słodyczą cukru.

Najrzadziej wspominane jest masło jako dodatek do chleba z cukrem. Masło było wtedy drogie, więc rodzice chcieli zachować je na coś specjalnego. A jaki był wasz ulubiony sposób na podanie chleba z cukrem? Dajcie znać w komentarzach.

Prawie wszyscy wskazują błędnie. Pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko?Prawie wszyscy wskazują błędnie. Pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko?Czytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Mnóstwo Polaków może się załapać na dodatkowe 1500 zł miesięcznie. Warunki są proste
  2. Bill Gates ostrzega. Liczba ofiar może zwiększyć się dwukrotnie
  3. Niewyobrażalna tragedia, dwoje 3-letnich dzieci nie żyje. Myśleli, że to wina winogron, mylili się, rodzice usłyszą zarzuty
  4. Natalia kisząc ogórki dodała koper i chrzan. Zamarła widząc białą pianę, szybka interwencja jest niezbędna
  5. Niesamowicie ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich kupujących w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie, Dino i wielu innych
  6. Będzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy termin

Źródło: facebook.com/wspomnieniazczasowprl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł