Cukier wsyp w odpowiedniej kolejnościcommons.wikimedia.org/ Anwar2/ CC 3.0

Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd

Cukier dla wielu ludzi jest dopełnieniem herbaty. Dodajesz go przed czy po zalaniu gorącą wodą? Okazuje się, że kolejność ma wielkie znaczenie i mnóstwo ludzi popełnia ogromny błąd.

Cukier do herbaty dodawany jest przez ogromną ilość osób, w końcu zdecydowana większość woli słodki smak, niż gorzki. Jak w takim razie większość słodzących go wsypuje? Mnóstwo ludzi popełnia błąd przy tej, jak się wydaję, błahej czynności. Niestety, zła kolejność skutkuje ogromnym błędem i lepiej go nie popełniać.

Cudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszczCudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszczCzytaj dalej

Cukier wsypujesz do herbaty przed czy po zalaniu? Okazuje się, że kolejność ma wielkie znaczenie

Większość z nas wsypuje cukier przed zalaniem wodą, oszczędzamy tym samym czas i praktycznie od razu możemy cieszyć się pysznym naparem. Niestety według wielu badań taka kolejność jest błędna, ponieważ zmienia proces parzenia herbaty. Kiedy rozpuszczamy cukier w wodzie zmieniamy jej gęstość, powodując, że parzenie nie zachodzi tak efektywnie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Bardzo źle, że nie wszyscy są ich świadomi. 4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w Biedronce
  2. Jedna ze słynniejszych polskich marek spożywczych zniknie z rynku? Firma ma same straty

Woda wysycona jest cukrem, więc mniej miejsca znajduje się w niej na substancje z herbaty. Niezależnie jak długo będziemy parzyli herbatę, woda nie wyciągnie więcej esencji z liści. Dlatego i smak i moc naparu może ulec zmianie, herbata będzie mniej esencjonalna i nie pobudzi nas tak jak chcemy. Warto również uważać na temperaturę wody, którą zalewamy liście. Zbyt wysoka spowoduje, że herbata będzie o wiele bardziej gorzka i może się okazać niesmaczna.

Najlepsze newsy:

  1. Dwa nowe ogniska koronawirusa w Polsce. Porażające liczby
  2. Sfotografował córkę na plaży. W domu znalazł porażający szczegół, nie może się otrząsnąć
  3. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
  4. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
  5. Pan Janusz ogłosił ile płaci za zebranie łubianki truskawek. Miesięcznie zarobisz nawet ponad 5 tysięcy złotych
  6. Linie lotnicze idą na wojnę cenową. Także tanie. Bardzo popularny przewoźnik zapowiada obniżki cen o połowę

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Następny artykuł