Kultowe cukierki z PRL-uFacebook.com

Pamiętacie smak? Niestety, były niebezpieczne

Cukierki zaprezentowane na zdjęciu przywodzą na myśl smak dzieciństwa. Kilkadziesiąt lat temu było bardzo ciężko zdobyć słodycze, więc każdy słodki przysmak był na wagę złota. Niestety, zjedzenie tych słodkości wiązało się z dużym niebezpieczeństwem, o którym wielu ludzi wspomina do dzisiaj.

Cukierki, pomarańcze i inne rarytasy w PRL-u zdobywało się z trudem. Dlatego ludzie szukali pieszczot dla podniebienia w innych przysmakach. A było ich całe mnóstwo, niektóre do dzisiaj wszystkim smakują.

20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nógCzytaj dalej

Nie tylko cukierki były przysmakiem w PRL-u

Kiedyś było jakoś fajniej. Zupełnie inaczej niż dzisiejsze owoce z hipermarketu smakowały na przykład papierówki prosto z drzewa. Nawet jeśli ktoś nie miał ich w swoim ogródku, to chodził na "szaber" do sąsiada. Może nie było to eleganckie, ale mimo to sąsiedzi żyli ze sobą w zgodzie, dzisiaj często nie wie się, kto mieszka naprzeciwko nas. Takich przysmaków było więcej, nie tylko owoce, takie jak jabłka, czereśnie czy śliwki. Również wytwory z pieca na fajerki smakowały wybornie.

Cukierki, które zostały przypomniane na zdjęciu wyróżniającym również były dużym przysmakiem. Ale dlaczego były takie niebezpiecznie? Otóż po długotrwałym lizaniu robiły się w nich dziurki o ostrych brzegach. Niestety, ostrość ta kaleczyła usta i policzki. Do dzisiaj wielu ludzi wspomina, jak pokaleczyło sobie buzię konsumpcją tego rarytasu.

- Ja zawsze sobie przecinałam język albo usta - napisała jedna z internautek.

- I wiecznie pokaleczone kąciki ust - dodała inna komentująca osoba.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez przypadek ujawniono ukrywany przed wszystkimi przepis na panierkę z KFC. Podajemy recepturę

2. Dowiesz się do czego możesz wykorzystać mięso z rosołu i zaniemówisz. Odkryjesz, że mało wiesz o gotowaniu

Wiele osób przy okazji wspomnień cukierków na jednej ze stron internetowych zauważyło, że nadal są oferowane w niektórych sklepach. Na przykład w formie lizaków. Przypomnijcie swoim znajomym przysmak dzieciństwa udostępniając ten tekst dalej!

Najlepsze newsy:

  1. 6-letni Antoś przegrał walkę z chorobą. Wszystko zaczęło się od przeziębienia
  2. Podali Roksanie Węgiel schabowe i rosół. Ktoś włączył mikrofon, wszyscy usłyszeli co wypaliła
  3. Polski producent dodaje do kiełbasy mięso ze ślimaków. Odbierze ci apetyt na długo
  4. Nagranie Magdy Gessler z Wuhan ścina z nóg. Ukrywana prawda wyszła na jaw
  5. Nie tylko na kaca. Mało kto o wie o najważniejszym zastosowaniu wody z ogórków kiszonych, działa rewelacyjnie

Źródło: facebook.com

Następny artykuł