Cukinia okazała się ohydnaPixabay / forfree78

Po zjedzeniu cukinii poczuł się jakby sam szatan rozbił namiot na jego języku. Później było jeszcze gorzej

Cukinia zazwyczaj jest smakowitym warzywem, które można w kuchni wykorzystać na najróżniejsze sposoby. Niestety czasami można się mocno rozczarować. Przekonał się o tym pewien mężczyzna. Niefortunnie zły smak był zapowiedzią czegoś o wiele gorszego.

W okresie letnim cukinia króluje na naszych stołach. Ciężko zliczyć potrawy, w których możemy ją znaleźć. Popularne warzywo jest uwielbiane na całym świecie. Warto jednak uważać. Historia tego mężczyzny powinna być przestrogą dla innych.

Wspaniałe wieści z Biedronki. Brawo, wszystkie panie przyklasną z radościąWspaniałe wieści z Biedronki. Brawo, wszystkie panie przyklasną z radościąCzytaj dalej

Cukinia o niebywale podłym smaku

Nie da się ukryć, że niesmaczna cukinia brzm wręcz irracjonalnie. Okazuje się jednak, że jest to jak najbardziej możliwe. 67-letni mężczyzna z Anglii doświadczył tego na własnym podniebieniu. Jego słowa mówią same za siebie. Cukinia z domowego ogródka okropnie go zaskoczyła.

- Nie potrafię opisać, jak to smakowało. To było okropne. Czułem, jakby sam szatan rozbił sobie namiot na moim języku. Moje usta płonęły - zrelacjonował mężczyzna, przytaczany przez portal ABC Zdrowie. Czym spowodowany był okropny smak, którym wyróżniała się cukinia?

Dzisiaj grzeje:

  1. Dramat w restauracji McDonald’s. Kobieta zginęła na miejscu
  2. Krzysztof Cugowski narzekał na żenującą kwotę swojej emerytury, która nie starczy nawet na jedzenie. W Budce Suflera zarabiał nawet 200 tysięcy miesięczne
  3. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię

Niebezpieczna cukinia z własnego ogródka

Mężczyzna nie spodziewał się, że cukinia doprowadzi do czegoś takiego. Niedługo po jej zjedzeniu wystąpiły u niego silne symptomy zatrucia. Zimne poty i biegunka nie pozwalały 67-latkowi spać. Przez dwa dni nie zmrużył oka. Mężczyzna stwierdził, że w tym czasie schudł 4,5 kilograma. Ciągle towarzyszył mu podły smak cukinii. Nie mogąc dłużej wytrzymać zgłosił się do lekarza.

Okazało się, że cukinia posiadała zatrute nasiona. Zawarta w nich cucurbitacyna przekraczała dopuszczalne normy. Związek ten ma za zadanie odstraszać roślinożerne zwierzęta. Jego podwyższone stężenie może doprowadzać do silnych zatruć. Niekiedy zdarza się nawet, że stają się one śmiertelne w skutkach. Na szczęście w przypadku 67-latka skończyło się na kilku dniach diety opierającej się na bananach i wodzie. Na temat niebezpiecznych cukinii wypowiedział się główny ogrodnik Royal Horticultural Society.

- Może się to zdarzyć w przypadku nasion ogrodowych lub roślin samosiewnych, które same się zasiały. Jeśli wykryje się gorycz, owoce należy natychmiast wyrzucić, a w razie potrzeby zwrócić się o pomoc lekarską. Cukinie z supermarketów, kabaczki itp. są zwykle wyhodowane z nasion hybrydowych z bardzo małą możliwością zapylenia krzyżowego w firmie zajmującej się hodowlą nasion, więc produkty komercyjne są rzeczywiście bardzo bezpieczne - wyjaśnił ekspert, przytaczany przez portal ABC Zdrowie.

68-letnia Irena przeszła ogromną metamorfozę, teraz figury mogą pozazdrościć jej nastolatki. Wiadomo jaką dietę stosuje, fenomenalne efekty68-letnia Irena przeszła ogromną metamorfozę, teraz figury mogą pozazdrościć jej nastolatki. Wiadomo jaką dietę stosuje, fenomenalne efektyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Co widział Kacperek przed śmiercią? Porażające ustalenia dziennikarzy, o opinię zapytano eksperta
  2. Granda wokół Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy wyjechał na wakacje, wybuchła afera
  3. Kanapkę z serem popijasz pyszną kawą? Poważny błąd, nigdy więcej tak nie rób
  4. Tylko nie Pani Magda, fani struchlali, niestety jest nieuleczalna, widać ją na pierwszy rzut oka
  5. Soczysta surówka z cukinii i marchewki świetnie sprawdzi się w upały. Zrobisz ją w parę chwil, a zasmakuje wszystkim
  6. Artur Boruc miał dopuścić się ohydnych czynów wobec swojej żony. Kobieta odniosła się do pogłosek

Źródło: ABC Zdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł