Cynamon i jego zaskakujące właściwości.Pixabay / TheoCrazzolara

Włożyła laski cynamonu do słoika i zalała je oliwą. Efekt rozłożył na łopatki

Bez wątpienia cynamon jest jedną z najbardziej charakterystycznych przypraw. Jego smak i aromat jest niezastąpiony. Warto jednak wiedzieć, że posiada on pewne unikalne właściwości, które mogą okazać się niezwykle użyteczne. Pewna kobieta nie mogła wyjść z podziwu, kiedy umieściła laski cynamonu w słoiczku z oliwą. Co udało jej się stworzyć?

Wiele osób podchodzi do produktów spożywczych oraz przypraw biorąc pod uwagę wyłącznie ich walory smakowe. Warto jednak czasami pochylić się nad ich innymi właściwościami. Niekiedy mogą być one niezwykle zaskakujące. Cynamon jest tego idealnym przykładem.

Trzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoTrzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoCzytaj dalej

Cynamon i jego niezwykłe właściwości

Przeważnie cynamon jest przyprawą wykorzystywaną do ciast, herbat oraz kawy. Najprawdopodobniej to, dlatego ludzie zapomnieli o tym jak inaczej można go zastosować. Przyprawa ta ma szereg właściwości, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Cynamon jest bogaty w przeciwutleniacze, ma działanie antybakteryjne i pozytywnie wpływa na metabolizm. Ponadto możemy w nim znaleźć taniny, czyli substancje, które przypuszczalnie spowalniają podział komórek nowotworowych. Jednak mało kto spodziewałby się, że cynamon w połączeniu z oliwą przyniesie takie rezultaty. Kobieta, która to wypróbowała była niezwykle zaskoczona.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

Oliwa i cynamon pomagają na wiele dolegliwości

Pewna kobieta usłyszała kiedyś od swojej przyjaciółki, że cynamon w połączeniu z oliwą idealnie sprawdza się jako remedium na najróżniejsze dolegliwości. Zalicza się do nich przeziębienie, bóle reumatyczne i te w okolicach skroni. Kobiecie najbardziej doskwierały bóle głowy. Nie chciała przesadzać ze środkami przeciwbólowymi, w związku z tym postanowiła wykonać olejek na bazie cynamonu i oliwy.

Wystarczyło, że w jednym słoiku umieściła 12 lasek cynamonu i zalała je 200 ml oliwy. Naczynie postawiła w ciepłym i suchym miejscu na 3 tygodnie. Codziennie potrząsała nim, aby dokładnie wymieszać składniki. Kiedy olejek było gotowy wyjęła z niego pozostałości lasek cynamonu i rozpoczęła masaż głowy z wykorzystaniem powstałego produktu. Po pewnym czasie poczuła się niezwykle zrelaksowana, a ból gdzieś zniknął. Od tamtej pory już zawsze korzysta z tej metody.

Warto pamiętać, że gotowy olejek najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętej, ciemnej butelce. Ponadto mieszanka cynamonu i oliwy doskonale wyrównuje poziom cukru w naszym organizmie. Wystarczy dodać kilka kropli do ulubionej sałatki.

Najlepsze newsy:

  1. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  2. Porażające sceny na obozie letnim w Polsce. Musieli uciekać, są poszkodowani
  3. Zapadła decyzja, Lidl zamyka sklepy w wielu polskich miejscowościach. Klienci pocałują klamkę, konieczne są zmiany
  4. Pijesz poranną kawę, by szybko się obudzić? Popełniasz fatalny błąd, natychmiast przestań
  5. Surówka w kilka minut z ogórków kiszonych, wystarczą tylko 2 składniki. Wyborny dodatek podkreśli smak mięsa
  6. Tak mieszka Adam Małysz. Posiadłość byłego skoczka zapiera dech w piersiach, każdy chciałby w niej zamieszkać

Źródło: Podaj.to

Następny artykuł