Cynamon i niebezpieczna zabawaScena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Tiny Tims Adventures

Lekarze ostrzegają przed niebezpieczną zabawą, może doprowadzić do śmierci. Chodzi o połknięcie łyżeczki popularnej przyprawy

Nie da się ukryć, że cynamon jest niezwykle popularną przyprawą. Przeważnie wzbogacamy nią nasze desery. Okazuje się, że połknięcie łyżeczki cynamonu może być niezwykle szkodliwe. W najgorszym przypadku delikwenta, który się podejmie tego wyzwania, może czekać nawet śmierć.

Cynamon smakuje jak nic innego. Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się, że jest on bardzo użyteczny podczas przygotowywania domowych wypieków. W sieci krążą nagrania ukazujące osoby, które zdecydowały się na połknięcie łyżki tej przyprawy. Skutki mogą być opłakane. Co na ten temat mówią lekarze?

Najprostsze i najszybsze ciasto świata. Potrzeba tylko 2 składników, rozpływa się w ustachNajprostsze i najszybsze ciasto świata. Potrzeba tylko 2 składników, rozpływa się w ustachCzytaj dalej

Cynamon może spowodować tragedię

Najprawdopodobniej nikt nie spodziewałby się, że cynamon może stwarzać jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia lub życia. Niedawno wspominaliśmy o tym, że pomaga on na najróżniejsze dolegliwości. Warto jednak pamiętać, że jego nieprawidłowe użycie może zakończyć się tragedią.

Już kilka lat temu mogliśmy natknąć się w sieci na wyzwanie, w którym główną rolę odgrywał cynamon. Przerażenie kończyło się ono krztuszeniem i ogromnym bałaganem z rozsypanej przyprawy. Mało kto podejrzewałby, że niepozorna zabawa może doprowadzić do o wiele bardziej dramatycznego obrotu spraw.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kapitalne ciasto bez pieczenia z 3 aksamitnymi warstwami. Kilka minut roboty i zachwyt wszystkich gwarantowany
  2. Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz
  3. Żona wrzuciła do wrzącej wody makaron kupiony przez Kamila w Biedronce. Po chwili zamarła

Czym grozi nam połknięcie łyżki cynamonu

Cynamon w formie sypkiej przyprawy wywołuje kaszel i uciążliwe drapanie w gardle. Efekt zjedzenia jego łyżki może niektórym wydawać się komiczny, jednak w przypadku astmatyków może dojść do uduszenia. Lekarze ze Stanów Zjednoczonych apelowali w taj kwestii wielokrotnie. Nie przynosiło to jednak żadnych rezultatów. Wyzwanie z cynamonem pojawiało się niezależnie od ostrzeżeń. Przykładowe nagranie przedstawiające reakcję na łyżkę przyprawy można znaleźć na YouTube na kanale Tiny Tims Adventures. Lepiej tego nie powtarzać.

Masz pod ręką monetę 5 zł? Weź jutro do Biedronki, będzie miała ogromną moc nabywcząMasz pod ręką monetę 5 zł? Weź jutro do Biedronki, będzie miała ogromną moc nabywcząCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Nowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobie
  2. Gazeta Wyborcza: Szumowski przyłapany. Złamał obowiązujący zakaz?
  3. Kotlety schabowe po francusku biją na głowę wszystko. Znajomi będą błagać o przepis
  4. Cudowna jesienna surówka z buraków, marchewki i gruszki. Idealna kompozycja smaków
  5. Najprostsze i najszybsze ciasto świata. Potrzeba tylko 2 składników, rozpływa się w ustach
  6. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie

Źródło: RMF24

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł