Cynamonpixabay.com/Peggy_Marco

Wsyp łyżeczkę cynamonu do kwiatów. Efekt Cię zaskoczy

Cynamon znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości, o których warto pamiętać przede wszystkim w sezonie jesienno- zimowym. Jak się okazuje, ma również wpływ na rośliny czy pomaga w trakcie walki z różnego rodzaju insektami. To niesamowicie aromatyczna przyprawa, którą możemy wykorzystać na wiele sposobów. Przedstawiamy te, dzięki którym zwalczymy pleśń oraz grzyby w naszych roślinach czy pozbycie się mrówek, komarów, a nawet mszyc.

Cynamon to nie tylko aromatyczna przyprawa, którą dodajemy do napojów, naparów czy dań. Ma ogrom prozdrowotnych właściwości, które mogą zaskoczyć. Jak się okazuje, możemy również wykorzystać go w trakcie dbania o nasze domowe rośliny.

Babcine tricki znane są już od pokoleń. Często okazują się być niezawodne, a co więcej, szokują efektami ich zastosowania. Jednym z takich tricków jest dodawanie cynamonu do kwiatów. Działa rewelacyjnie na odstraszanie komarów, mrówek, ale również na zwalczanie pleśni. Będąc przy temacie ciekawych tricków z wykorzystaniem cynamonu, przypominamy również o jego wykorzystaniu przy stworzeniu mikstury do masażu głowy. Pisaliśmy o tym rewelacyjnym odkryciu tutaj.

Zobacz także: Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 z dodatkowymi przywilejami

Zamiast zwykłej kawy, rano postaw na przeciwzapalne złote latte od Anny Lewandowskiej. Niesamowicie zdrowe i pyszneZamiast zwykłej kawy, rano postaw na przeciwzapalne złote latte od Anny Lewandowskiej. Niesamowicie zdrowe i pyszneCzytaj dalej

Uniwersalne zastosowanie cynamonu

To produkt, który z pewnością mamy w swojej kuchni, a szczególnie w okresie jesienno- zimowym. Przy tej okazji przypominamy o przepisie na domową, prozdrowotną miksturę z wykorzystaniem cynamonu. Pisaliśmy o niej w tym artykule. Jeśli dotychczas używaliśmy go jedynie w trakcie przygotowywania potraw czy napojów w naszej domowej kuchni, warto zapoznać się z dodatkowymi możliwościami, jakie daje nam ten drogocenny składnik. Z uwagi na charakterystyczny zapach, cynamon może pomóc nam w zwalczaniu insektów.

Wśród ciekawych porad, które krążą od pokoleń, znajdziemy nawet takie, które zalecają dodanie łyżeczki pieprzu do prania. To sprawi, że nasze ciuchy będą wyglądać jak nowe. Wracając jednak do tematu cynamonu, możemy stosować go przy problemach z kwiatami. Jeśli zauważymy w nich pleśń, warto pamiętać, że nie wszystko stracone.

Niewłaściwe utrzymanie się powietrza w pomieszczeniu może sprzyjać pojawianiu się pleśni. To dość częsty przypadek, który pomoże nam zwalczyć właśnie cynamon.

Zobacz także: Polacy są jednomyślni ws. Bożego Narodzenia. Wyjazdy turystyczne poza miejsce zamieszkania nie w tym roku

Ziemia z dodatkiem cynamonu

Jeśli chcemy w bardzo prosty i szybki sposób pozbyć się pleśni z roślin, należy oprószyć ziemię cynamonem. Najlepiej będzie jednak zamieszać z nim wierzchnią część gleby, aby miał możliwość wniknąć głębiej do doniczki. Taka czynność bardzo szybko przyniesie zaskakujące efekty, co sprawi, że nasze kwiaty będą wyglądać zdrowo, a ewentualne muszki znikną.

Aby uniknąć pojawiania się pleśni, warto również zwrócić uwagę na to, jaką ilością wody podlewamy nasze kwiaty. Jak wiemy, przelanie może być pierwszym krokiem do pojawienia się pleśni. Możemy również zmieszać cynamon z wodą, którą popsikamy nasze rośliny. Jeśli zauważymy na liściach niepokojące nas plamy lub nalot, mogą być to pierwsze oznaki grzyba, który zaatakował kwiaty.

W tym przypadku warto rozmieszać łyżkę cynamonu razem z ciepłą wodą i odstawić na noc. Tak przygotowaną miksturę odstawiamy na noc, a następnie odsączamy przez gazę i przelewamy do butelki z atomizerem. Spryskujmy dokładnie łodygę oraz liście naszej chorej rośliny dwa razy w tygodniu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Cynamon środkiem na muszki, ale i komary czy mrówki

Ze względu na specyficzny zapach cynamonu, działa on odstraszająco na owady, które nie przepadają za tak intensywną wonią. Jeśli mamy problem z pojawianiem się insektów w naszym ogrodzie czy w piaskownicy naszych dzieci, należy dosypać do piasku odrobinę cynamonu. Warto jednak zadbać o to, żeby nie mieć kontaktu z tak potraktowaną glebą przez kilka godzin z uwagi na drażniące właściwości cynamonu, które mogłyby podrażnić skórę skłonną do zaczerwienień czy wrażliwych reakcji na tego typu składniki.

Jeśli w sezonie letnim nasze balkony oraz tarasy są głównym ośrodkiem przebywania komarów, warto wysypać zawartość torebki cynamonu na talerzyk. To bardzo szybki i prosty sposób, który przyniesie zaskakujące efekty. Komary nie znoszą aromatu cynamonu.

Liście laurowe połączone z jabłkami mają ogromną moc. Niebywałe, na co pomagająLiście laurowe połączone z jabłkami mają ogromną moc. Niebywałe, na co pomagająCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: polki.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł