Czereśnie w rekordowo wysokiej ceniefacebook.com

Cena za czereśnie w Warszawie nie mieści się w głowie. 95 zł/kg, ogromna przesada

Czereśnie nigdy nie należały do najtańszych owoców, a tegoroczny sezon przyzwyczaił nas do wyjątkowo wysokich cen. Obecnie cena za 1 kilogram smacznych owoców może przerazić nawet ich największego fana. Ogromna przesada na jednym z warszawskich straganów.

Czereśnie kocha praktycznie każdy za ich niesamowity smak, który jest nie do podrobienia. Niestety, początek sezonu na owe owoce był wyjątkowo nieprzyjemny tak dla producentów i sprzedawców jak i klientów. Ceny potrafiły sięgać nawet 55 złotych za kilogram, na co wielu reagowało okrzykiem zdumienia i rezygnowało z zakupów. Jeśli należałeś do tego grona, lepiej złap się czegoś bądź usiądź, ponieważ najnowsze informacje przyprawią cię o wielki szok. Na jednym ze straganów w Warszawie kilogram tychże owoców dobił do astronomicznej sumy 95 złotych.

Przyłapana Gessler pozbawiona doczepów, makijażu i loków. Są zrobione zdjęcia, krążą po sieci i wywołują kontrowersjePrzyłapana Gessler pozbawiona doczepów, makijażu i loków. Są zrobione zdjęcia, krążą po sieci i wywołują kontrowersjeCzytaj dalej

Czereśnie osiągnęły drastyczne ceny - sprzedawcy oszaleli?

Tegoroczny sezon dla wszystkich hodowców warzyw i owoców rozpoczął się tragicznie. Pandemia, która spowodowała że zabrakło rąk do pracy na plantacjach, początkowe susze a następnie obfite deszcze i burze zadziałały na rośliny w przewidywalny sposób: susza zmniejszyła plony, a wilgoć wywołała wzmożony wzrost pleśni, która wykańczała pozostały na polach towar. Z tego powodu ceny potrafiły dobijać, jak się mogło wydawać, pułapu maksymalnego. Dlatego obecne ceny w Warszawie zaskakują jeszcze bardziej.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kobieta zawsze brała prysznic z mężem. Po ostatniej kąpieli natychmiast zażądała rozwodu
  2. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
  3. Gang Fajniaków ma nie tylko przyciągnąć dzieci. Biedronka ma drugi, mniej popularny cel akcji

Dziennikarz portalu Finanse.wp przechodził koło straganu z warzywami i owocami. Jego wzrok przykuły pojemniki z czereśniami, przy których widniała potężna cena 95 złotych za kilogram. Natychmiast zrobił zdjęcie, którym podzielił się na Facebooku. Należy zauważyć, że produkcja czereśni w Polsce dobiegła już końca, więc powyższe owoce pochodzą z ciepłych krajów takich jak Grecja czy Hiszpania. Tak wysoka cena podyktowana jest prawdopodobnie kosztami transportu. Niestety, czereśnie nie są jedynym przykładem towarów, które w tym roku objęte zostały wzrostami cen.

Jabłka zdrożały aż o 74% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Pomidory podrożały o 5%, włoszczyzna na zupę o 6% a rzodkiewka o 14%. A czy wy zauważyliście, żeby jakieś produkty zdrożały względem ostatnich lat?

Żywioł uderzył w środku Polski. Jabłonie łamał jak zapałki, w 30 sekund zniszczył prawie wszystko w sadzieŻywioł uderzył w środku Polski. Jabłonie łamał jak zapałki, w 30 sekund zniszczył prawie wszystko w sadzieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Jej mąż zginął w tragicznych okolicznościach, a teraz spokoju nie daje jej sąd
  2. Polacy masowo dostają identyczne SMS. Niebezpieczeństwo
  3. Jutro się zacznie. Klienci Lidla będą wniebowzięci, uwaga na kolejki
  4. Dziadek ugotował rosół według receptury Gessler, efekt? Spróbował i nie wytrzymał, jego komentarz zwala z nóg
  5. Odechciewa się jeść. Mariola zajrzała do lodówki w Biedronce i oniemiała, co za skandal
  6. Ciężki nokaut na gali KSW. Zawodnik padł nieprzytomny pod gradem potężnych ciosów (WIDEO)

Źródło: finanse.wp.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł