Czernina była ważnym znakiem dla młodego mężczyzny
wikipedia.org/MOs810 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Prawda o czerninie jest zadziwiająca. Niestety, zwiastuje najbardziej ponure wieści

Czernina budzi obecnie wiele kontrowersji, głównie za sprawą jej najistotniejszego składnika. Ta tradycyjna zupa pojawia się na naszych stołach od wieków i skrywa w sobie ciekawy sekret. Jej słodko-kwaśny smak jest bardzo charakterystyczny, lecz nie pasuje on każdemu.

Czernina nie jest w naszych czasach wybitnie popularną zupą, ponieważ w jej składzie znajdziemy produkt, który wiele osób odrzuca. Jest nim krew kaczki, królika lub kury. Wpisana na listę tradycyjnych polskich produktów dawniej często pojawiała się na naszych stołach. Obecnie jadana jedynie przez największych fanów, którzy równie wielką miłością darzą kaszanki czy krwiste steki.

Nigdy nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się uciążliwego problemuNigdy nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się uciążliwego problemuCzytaj dalej

Czernina dawniej podawana była w ważnym celu - zgadniesz w jakim?

Tradycyjna czarna polewka składa się z esencjonalnego rosołu gotowanego na podrobach drobiowych i wieprzowych kościach oraz świeżej krwi utrwalonej octem oraz cukrem. To za sprawą tych dwóch ostatnich składników zupa zawdzięcza swój specyficzny, słodko-kwaśny smak. Ocet jest kluczowy, jego dodanie powoduje, że krew pozostaje płynna i nie krzepnie. Często zaprawiona była mąką pszenną lub żytnią, aby nadać jej gęstej konsystencji.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kupujesz pizzę mrożoną w Lidlu lub Biedronce? Ważne ostrzeżenie dla wszystkich klientów
  2. PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonu

Czernina dawniej podawana była na znak odmowy zaręczyn. Kiedy chłopak starający się o rękę kobiety dostawał czarną polewkę mógł być pewien, że jej rodzina odrzuciła jego zaloty. Adam Mickiewicz utrwalił symbol czerniny jako znak odmowy zaręczyn, pisząc w Panu Tadeuszu:

- Już miał się oświadczyć, lecz pomiarkowano. I czarną mu polewkę do stołu podano - czytamy w poemacie epickim polskiego wieszcza narodowego.

Czarna polewka podawana była również osobom chorym, aby wzmocnić ich ciała w walce z ciężką chorobą. Krew albowiem jest świetnym źródłem łatwo przyswajalnych białek, żelaza oraz węglowodanów. Żelazo jest kluczowe w produkcji czerwonych krwinek oraz eliminowaniu anemii. Wpływa również na produkcje hemoglobiny, która ma udział w przenoszeniu tlenu oraz eliminowaniu wolnych rodników.

Najlepsze newsy:

  1. Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  2. Runął cały pomnik. Sytuacja w Europie wymyka się spod kontroli
  3. Oszałamiające ciasto truskawkowe zrobisz w 7 minut. Receptura jest cudowna
  4. Jak gotować bób? 2 triki zmieniają smak
  5. Kilkadziesiąt ton wiezionych przez tydzień czereśni z Uzbekistanu przybyło do Polski. Wyjawiamy, ile kosztują
  6. Polscy kibole znów dali popis. Przerażające sceny, uzbrojona banda rzuciła się na mężczyznę

Źródło: mojegotowanie.pl

Następny artykuł