Czosnek jest zdrowy? Trenerka fitness sprawdziła topikist.com

Jadła czosnek tylko przez 5 dni, a i tak nie mogła uwierzyć w skutki. Z jej ciałem stały się niewiarygodne rzeczy

Czosnek od zarania dziejów uważany jest za jedną z najzdrowszych roślin świata. Dlatego postanowiła, że zacznie jeść czosnek codziennie przez 5 dni - efekty przeszły jej najśmielsze oczekiwania. Efekt był taki, że musiała podzielić się nim z innymi.

Czosnek znajdziemy w każdym sklepie. Ogromna część potraw zawiera w sobie choćby jeden ząbek czosnku, który nadaje im niepowtarzalny smak i aromat. Ostrość i intensywność tego składnika uwielbiana jest przez praktycznie każdego smakosza. Pewna kobieta postanowiła jeść go przez 5 dni. Kiedy zauważyła przemianę jaka zaszła w jej ciele, była straszliwie zaskoczona. Zadziwiona postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami z internautami.

Paparazzi z ukrycia zrobili zdjęcia Grażynie Torbickiej. Nie mogła przypuszczać, że aż tak ją prześwietlą, wypatrzyli nawet niezdrowe jedzeniePaparazzi z ukrycia zrobili zdjęcia Grażynie Torbickiej. Nie mogła przypuszczać, że aż tak ją prześwietlą, wypatrzyli nawet niezdrowe jedzenieCzytaj dalej

Jadła czosnek przez 5 dni - nie mogła uwierzyć w zaskakujące efekty eksperymentu

Czosnek pochodzi z Azji środkowej, skąd przybył do nas wraz z karawanami kupieckimi. Już starożytni Grecy i Rzymianie doceniali jego przydatność w kuchni i, przede wszystkim, w ziołolecznictwie. Właściwości prozdrowotne czosnku są wyjątkowo liczne i udokumentowane. Z tego powodu trenerka fitness postanowiła wprowadzić większe ilości tej rośliny do swojej diety. Po 5 dniach podzieliła się swoimi obserwacjami z internautami. Nie wiadomo kto był bardziej zaskoczony - ona czy jej fani.

Dzisiaj grzeje:

  1. Widzieliśmy go w serialach na TVP i Polsacie. Nie żyje, ukrywał raka mózgu
  2. W sieci krąży kompromitujące nagranie gwiazdy TVN. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki, poszło o foliowe torebki z sałatą
  3. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary

Jej plan polegał na codziennym zjedzeniu jednego surowego ząbku czosnku. Na samym początku najbardziej przeszkadzał jej nieświeży oddech. Za taki stan rzeczy odpowiada allicyna, która wydychana jest wraz z powietrzem. Substancja ma bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach. Allicyna ma również działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, zwiększa produkcję soków trawiennych czy poprawia wydolność serca. Niestety, brzydki zapach jej oddechu nie był najgorszy.

Za każdym razem, kiedy zjadła czosnek, intensywnie bolał ją brzuch. Jej język był także bardzo podrażniony i miała zaburzone poczucie smaku. W ciągu tych 5 dni często czuła duże nudności i bała się, że zaraz zwymiotuje. Najbardziej dotkliwym efektem był jednak silny ból głowy, który pulsował kilka minut po spożyciu. Z tego powodu jej codziennie funkcjonowanie było wyjątkowo nieprzyjemne. Okazało się, że związki zawarte w czosnku faktycznie mogą wywoływać takie efekty uboczne.

Efekty eksperymentu zaskoczyły nie tylko ją. Publikacja wyników sprawiła, że internauci byli w ogromnym szoku. Choć takie objawy nie są częste, niektórzy mogą reagować tak z powodu alergii bądź nietolerancji którejś z substancji obecnej w roślinie.

Zamówił frytki z McDonald's i nagle dokonał porażającego odkrycia. Od razu zrobił zdjęcie, nikt nawet nie podejrzewałZamówił frytki z McDonald's i nagle dokonał porażającego odkrycia. Od razu zrobił zdjęcie, nikt nawet nie podejrzewałCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. "Kapelan narodowców" musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież
  2. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę
  3. Wszystkie słoiki z ogórkami małosolnymi do wyrzucenia, powodem pleśń. Uważaj na 2 fatalne błędy
  4. Pogoda nie sprzyja grillowaniu, ale w piekarniku też możesz zrobić przepyszne żeberka. Oprócz miodu ich smak podkręci 1 przyprawa
  5. Szybkie ciasto do popołudniowej kawy, któremu nikt się nie oprze. Czekoladowa przyjemność już po pierwszym kęsie
  6. Nie żyje trener reprezentacji. Wielka żałoba w kraju sąsiadów Polski, lekarze toczyli walkę o życie do samego końca

Źródło: Pikio

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł