CzosnekPixabay /PublicDomainPictures

Posiekaj czosnek i połóż przy łóżku. Przykra dolegliwość zniknie w klika chwil

Niepozorny czosnek ma w sobie wielką moc. Warzywo nie tylko wzbogaca smak wielu potraw, ale również zaskakuje nietypowymi zastosowaniami. Co się stanie, gdy go posiekamy i położymy obok łóżka? Trick brzmi dość dziwnie, ale podobno działa cuda!

Czosnek odgrywa wyjątkowo istotną rolę w kulinariach i z pewnością z takim stwierdzeniem ciężko się nie zgodzić. Nietrudno namówić smakoszy na ten dodatek. Oprócz fantastycznego smaku dostarczamy swojemu organizmowi ważnych składników wzmacniających odporność.

Od lat wykorzystywany jest jako lekarstwo na różne choroby i dolegliwości. Ząbek czosnku zawiera cenne substancje odżywcze - saponiny, związki flawonoidowe, aminokwasy, cukry, związki śluzowe, witaminy B1, B2, PP, C i A oraz potas i magnez.

Najcenniejsze w czosnku są jednak znajdujące się w nim olejki eteryczne. Właśnie ze względu na te substancje, warto go włożyć pod poduszkę. Trick brzmi zaskakująco, ale naprawdę działa cuda!

Włóż czosnek pod poduszkę. Efekt Cię zaskoczy.

Zaburzenia snu są niestety dość częstą dolegliwością. Sprawiają, że następnego dnia nie mamy energii i jesteśmy zmęczeni i niewyspani. Jak temu zaradzić? W medycynie ludowej na tego typu problemy polecano czosnek.

Włóż 2 listki laurowe do pojemnika z mąką lub kaszą. Będziesz przecierać oczy ze zdumieniaWłóż 2 listki laurowe do pojemnika z mąką lub kaszą. Będziesz przecierać oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Dawniej wkładano ząbek czosnku pod poduszkę. Wierzono, że nie tylko pozytywnie wpłynie on na jakość snu, ale również ochroni śpiącą osobę przed złą energią. Dziś wiemy, że czosnek lepiej będzie spełniał swoje zadanie, jeśli go posiekamy, wyciśniemy przez praskę i położymy przy łóżku. W ten sposób uwolnimy z ząbków czosnku jego olejki eteryczne i przez to wzmocnimy ich działanie i cenne właściwości zdrowotne.

Warzywo pomoże nam nie tylko przy problemach z zasypianiem, ale również z uciążliwym katarem i zatkanym nosem. Wystarczy, że położysz kilka zgniecionych ząbków czosnku na nocnej szafce, a zawarte w nim olejki eteryczne pomogą udrożnić zatkany nos, rozrzedzić wydzielinę i oczyścić drogi oddechowe.

Czosnek może być również bazą wielu naturalnych lekarstw. Na naszej stronie podawaliśmy przepis na syrop z czosnku oraz na naturalną miksturę, która ułatwia zasypianie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: zywienie.abczdrowie.pl

Następny artykuł