Koronawiruspixabay.com/iXimus, stevepb

WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, prawda? Okazuje się, że nie wszystko nam pomoże. WHO definitywnie odpowiada co nie działa na koronawirusa.

Czosnek jest zalecany w czasie zwiększonych zachorowań na przeziębienie i grypę. Wspomaga odporność i pomaga zachować zdrowie. Jednak, obecnie może nie wystarczyć.

POHiD nagle wezwał do wielkich zmian. Chodzi o wszystkie sklepy w PolscePOHiD nagle wezwał do wielkich zmian. Chodzi o wszystkie sklepy w PolsceCzytaj dalej

Czosnek nas nie uratuje

Niestety, wiele metod uważanych przez nas za skuteczne, mogą nie działać. WHO zdradza, że między innymi czosnek nam nie pomoże.

- Czosnek jest zdrowy i może posiadać pewne właściwości antybakteryjne. Nie ma jednak dowodów na to, że jedzenie czosnku uchroniło ludzi przed nowym koronawirusem - czytamy w komunikacie WHO.

Co jeszcze nie zadziała? Napoje wysokoprocentowe znane są jako środek odkażający. Często zaleca się przemywanie ran alkoholem. Zawartość alkoholu w wódce jest za mała, aby osiągnąć właściwości dezynfekujące, potrzeba nam co najmniej 60 % alkoholu. Picie dużych ilości wody także nam nie pomoże. Popularny mit, głoszący jakoby woda miała spłukiwać wirusy do żołądka jest mylny. Nie ma żadnych dowodów, aby wirus był spłukiwany przez wodę i przenoszony do żołądka. Tym bardziej, że większość zakażeń odbywa się drogą kropelkową, przez płuca.

Dzisiaj grzeje: 1. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

<

2. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej

Spożywanie dużych ilości witaminy C nie ma właściwości wirusobójczych. WHO wskazuje, że nie ma dowodów aby duże dawki witaminy C pomagały w czasie przebiegu choroby. Może co prawda wspomóc nas w walce z przeziębieniem, jednak nie ma dowodów aby zmniejszały ryzyko zakażenia wirusem. Żadne herbatki nie są przebadane medycznie, więc nie zalecamy kupowania ich w celu profilaktyki czy leczenia.

Nie wynaleziono żadnego leku, który miałby faktycznie pomóc nam w walce z koronawirusem mówi WHO. Najważniejsza jest higiena, częste mycie rąk i unikanie skupisk ludzi. Jeśli musimy wyjść na zakupy, zachowajmy co najmniej 1.5 m odstępu od innych kupujących.

Najlepsze newsy:

  1. Mocny komentarz Wiśniewskiego na temat sytuacji w Polsce. Fani nie spodziewali się takich słów
  2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca
  3. Apogeum witamin. Dodaj do surówki z kiszonej kapusty 1 składnik, podniebienie odleci
  4. Jest zdrowsza od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych. Niemal nikt jej nie je
  5. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  6. Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa

Źródło: konkret24.tvn24.pl

Następny artykuł