Czosnek niedźwiedzipixabay.com/ivabalk

Mówiono o nim "cebula czarownic", tymczasem jest silnym naturalnym antybiotykiem. Ma niebywałe prozdrowotne właściwości

Czosnek używamy do wielu potraw, ale i leczniczych naparów. Dawniej nazywany był cebulą czarownic, ale jak się okazuje, to nie tylko rodzaj przyprawy, ale i naturalnego antybiotyku. Ma wiele prozdrowotnych właściwości, co powinniśmy brać pod uwagę przy przeziębieniu i wszelkich infekcjach.

Czosnek to znana wszystkim przyprawa, która sprawdza się jako dodatek do wielu potraw, ale i napojów. Szczególnie tych leczniczych, na których szybkie działanie liczymy. Wśród odmian czosnku jest czosnek niedźwiedzi, który rewelacyjnie wpływa na naszą kondycję zdrowotną.

Czosnek jest znany ze swoich leczniczych właściwości

W jednym ząbku czosnku możemy znaleźć mnóstwo substancji leczniczych. Niektórzy nie są w stanie znieść jego ostrego smaku czy wyrazistego zapachu, ale warto zwrócić uwagę na to, że właściwości zdrowotnych nie można mu ująć. W jednym ząbku czosnku możemy znaleźć witaminy, aminokwasy, sole mineralne czy mikroelementy, które rzadko występują w żywności.

GIS pilnie wycofuje, mogą zatruwać potrawy. Natychmiast oddaj do sklepu, jeśli masz je w kuchniGIS pilnie wycofuje, mogą zatruwać potrawy. Natychmiast oddaj do sklepu, jeśli masz je w kuchniCzytaj dalej

Najbardziej istotnym elementem czosnku jest jednak zawarty w nim olejek eteryczny, który charakteryzuje się mocnym zapachem, ale i działaniem. Najzdrowszą formą spożywanego czosnku jest ta surowa, ale jeśli nie jesteśmy w stanie spożywać go w takiej właśnie postaci, warto sięgnąć po czosnek liofilizowany. Istnieją również bezwonne preparaty na bazie czosnku.

Dzisiaj grzeje:

  1. Można go było znaleźć w apteczkach naszych babć. Niezawodny syrop z szyszek jest jak zastrzyk zdrowia dla osłabionego organizmu
  2. NIK ostrzega: Niepokojący raport znad Morza Bałtyckiego. Najpoważniejsza sytuacja może być nad Zatoką Gdańską
  3. Gessler wytknęła Polakom błędy podczas robienia zakupów spożywczych. Skrytykowała styl smażenia ryby i kupowanie złej kapusty kiszonej

Czosnek niedźwiedzi na wzmocnienie naszego organizmu

Czosnek niedźwiedzi jest rośliną o niesamowitym działaniu, która pojawia się na wiosnę. Nazywany inaczej czosnkiem cygańskim czy cebulą czarownic, jest rośliną, którą ceniono już w starożytności. Co więcej, ma właściwości bardzo zbliżone do klasycznego czosnku, który znamy z naszych kuchni.

Czosnek niedźwiedzi rośnie zazwyczaj dziko w runie leśnym, ale od jakiegoś czasu jest już rośliną uprawną. Przede wszystkim jest to roślina, która charakteryzuje się delikatnym, czosnkowym posmakiem, a co najważniejsze, jest w całości jadalna.

Jeśli chodzi o jego właściwości, pełni on funkcję naturalnego antybiotyku, który sprawdzi się rewelacyjnie w obecnym okresie. Szczególnie w okresie jesiennym czy zimowym używa się go ku wzmocnieniu czy oczyszczeniu naszego organizmu. Działa również bakteriobójczo oraz wspomaga działanie serca czy żołądka. Przy tym wszystkim wspomaga regulowanie ciśnienia krwi oraz wydzielanie żółci. To wszystko to procesy trawienne i życiowe, bez których nasz organizm nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Warto zatem wspomagać jego codzienną pracę i dostarczyć dodatkowych źródeł energii.

Do najmocniej działającego czosnku niedźwiedziego zaliczamy ten, który zbiera się wcześniej, a więc nim zdąży zakwitnąć. Swoimi właściwościami jest w stanie likwidować patogeny chorobowe, nie powodując przy tym spustoszenie w naszym organizmie, a wiec żadnych skutków ubocznych.

Jeśli mamy problem z infekcjami górnych dróg oddechowych, działanie czosnku niedźwiedziego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jego przeciwwirusowe działanie z pewnością wesprze nasz organizm do prawidłowej pracy.

Czosnek niedźwiedzi należy do roślin chronionych

W Polsce czosnek niedźwiedzi objęty jest częściową ochroną gatunkową. Został również umieszczony na czerwonej liście roślin oraz grzybów Polski.

Sam czosnek niedźwiedzi rosnący dziko w lesie jest zatem częściowo chroniony, ale nie ma problemu z kupieniem sadzonek na straganach czy w centrach ogrodniczych. Dzięki temu możemy sami go uprawiać. Co więcej, jesteśmy w stanie wykorzystać go nie tylko w kuchni, ale i w kwestiach leczniczych. Warto zatem zwrócić uwagę na tę drogocenną roślinę, która przyniesie rewelacyjne efekty i podniesie poziom naszej odporności.

Kulinarne mistrzostwo - ziemniaki pieczone w piekarniku, które smakują jak z ogniska. Od razu poczujesz smak beztroskich, wakacyjnych chwilKulinarne mistrzostwo - ziemniaki pieczone w piekarniku, które smakują jak z ogniska. Od razu poczujesz smak beztroskich, wakacyjnych chwilCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?
  2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
  3. Pierogi inaczej, pokochasz je jeszcze bardziej niż tradycyjne. Wszystko przez niesamowitą chrupkość i rozpływający się w ustach farsz
  4. Najlepsza możliwa surówka z kapusty pekińskiej. Jest ważny powód, aby ją jeść
  5. Syrop z pietruszki czyści tętnice jak odkurzacz. Efekty kuracji odczujesz już po 20 dniach
  6. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Źródło: lasy.gov.pl; medonet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł