Czosnek ma zastosowanie w ogrodnictwiePixabay / matthiasboeckel

Nie mogła poradzić sobie ze szkodnikami w jej pięknym ogrodzie. Pomógł dopiero czosnek, niesamowite efekty

Każdy kto para się ogrodnictwem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo uciążliwe mogą być szkodniki. Mszyce i inne stworzenia mogą doszczętnie zniszczyć nasze sadzonki. Okazuje się, że niezwykle pomocny w walce z nimi może być czosnek. Agnieszka nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła efekty.

Piękny ogródek był chlubą Agnieszki. Niestety, od dłuższego czasu zmagała się z nieproszonymi gośćmi, którzy żerowali na jej wypielęgnowanych roślinach. Najróżniejsze metody nie dawały zadowalających rezultatów. Dopiero czosnek sprawił, że kobieta pozbyła się tego problemu. Co takiego z nim zrobiła?

Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalneZaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalneCzytaj dalej

Czosnek i jego zastosowanie w ogrodnictwie

Nie od dziś wiadomo, że czosnek posiada wiele pozytywnych właściwości. Niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wpływa na nasze zdrowie. Jednak mało kto podejrzewałby, że znajdzie on również swoje zastosowanie w ogrodnictwie. Agnieszka od lat jest pasjonatką pracy przy roślinach. Niefortunnie jej sadzonki często atakowały szkodniki.

Wiele metod zawiodło, w końcu zdecydowała się na wykorzystanie maceratu z czosnku. Rezultaty przerosły jej najśmielsze oczekiwania. Do wykonania tej mikstury wystarczą nam 3 średniej wielkości ząbki czosnku i 1 litr chłodnej wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Niezwykle niebezpieczna bakteria w serach dostępnych w Biedronce i Lidlu. Natychmiastowa reakcja supermarketów, GIS ostrzega
2. Fatalne wieści dla wszystkich opalających dom węglem. Od 1 lipca nowy zakaz, grozi nawet pozbawienie wolności

Macerat z czosnku na szkodniki

Przygotowanie domowego środka na szkodniki jest niezwykle proste. Na początku czosnek należy pokroić w kostkę. Nie powinno się go wyciskać przy użyciu praski, ponieważ może to utrudnić korzystanie z maceratu. Następnie czosnek umieszczamy w naczyniu z chłodną wodą. Przykrywamy je i odstawiany na co najmniej 24 godziny w ciepłe miejsce, które nie jest wystawione na promienie słoneczne. Miksturę należy mieszać od czasu do czasu. Po upływie doby macerat powinien być już gotowy. Rozrobiony z wodą w proporcji 1 do 1 idealnie sprawdzi się do opryskiwania roślin.

Macerat z czosnku należy przechowywać w lodówce. Sama Agnieszka potwierdza, że w takich warunkach trzyma go do około miesiąca. Do przechowywania idealnie nadają się słoiki. Nie pozostaje nic innego niż wypróbowanie tej metody we własnym ogrodzie.

Najlepsze newsy:

  1. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
  2. Zatrważające doniesienia. Zakaz zbliżania się do plaż. Najwyższy stan ostrożności wprowadzony na północy Francji
  3. Podczas robienia zakupów usłyszała krzyki pod Biedronką. Zamarła widząc co się dzieje, nie mieści się w głowie
  4. Rośnie niemal wszędzie. Wytwarza sok zbijający gorączkę, niweluje bóle gardła i mięśni
  5. Przed świętami będą wielkie tłumy w Biedronce. Sieć szykuje wielką akcję, mnóstwo ludzi ruszy po zakupy
  6. Kim był ojciec Roberta Lewandowskiego? Mężczyzna zmarł, gdy "Lewy" był nastolatkiem

Źródło: Rytmy natury

Następny artykuł