czosnek, ząbek czosnku
Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Po zjedzeniu czosnku w jej organizmie miały zajść wielkie prozdrowotne zmiany. Prawda okazała się inna

Czosnek spożywany każdego dnia miał przynieść jej szereg prozdrowotnych efektów. Jednak prawda okazała się inna i bardzo przykra. Już po pięciu minutach okazało się, że rzeczywistość nie jest tak kolorowa.

Czosnek rośnie w wielu częściach świata i jest popularnym składnikiem w kuchni. Jednak już od starożytności czosnek stosuje się również ze względu na jego właściwości zdrowotne i lecznicze. Pewna trenerka fitness postanowiła jeść po jednym ząbku czosnku codziennie, aby poprawić swoje zdrowie. Niestety, bardzo się rozczarowała

Zajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaZajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaCzytaj dalej

Czosnek jedzony na surowo zachowuje wszystkie swoje właściwości

Trenerka postanowiła sprawdzić jego magiczne właściwości i podjęła wyzwanie po tym, jak przeczytała książkę napisaną przez doktora Jungera, gdzie promował on spożywanie czosnku dziennie ze względu na jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne - w szczególności dla poprawy zdrowia jelit.


Aby zachować wszelkie przeciwzapalne właściwości czosnku jadła go na surowo. Pomyślała, że wyzwanie będzie łatwe, a wyrobienie nawyku przyjdzie bez wysiłku, ponieważ w jej kuchni zawsze leżała jakaś główka czosnku, którego używała czasem do gotowania. Bardzo się jednak myliła. Odczuła skutki uboczne, których można się spodziewać a także takie, które zupełnie ją zszokowały.


Już drugiego dnia miała nieprzyjemną przygodą. Niemal zapomniała zjeść czosnek tego dnia i przypominała sobie o tym dopiero przed snem. Ponieważ była już zmęczona postanowiła po prostu obrać ząbek zjeść na surowo. Po chwili poczuła ostrość czosnku i pieczenie, ale nie było to najgorsze. Wkrótce potem zaczął boleć ją brzuch. Była pewna, że zaraz zacznie wymiotować i zmusiła się do zaśnięcia, by to przeczekać.


Najbardziej uciążliwą dla kobiety rzeczą był oczywiście okropny, czosnkowy oddech. Żadna ilość płynu do płukania ust nie pomogła usunąć przykrego zapachu z ust. Te dwie rzeczy są dość spodziewane, jednak to, co przytrafiło jej się potem, okazało się prawdziwym szokiem.

Pięć minut zjedzeniu każdego surowego ząbku czosnku kobieta zaczynała odczuwać ból głowy. Trenerka byłam ciekawa, czy jest to normalne zjawisko. Poszukała informacji i dowiedziała się, że u niektórych osób czosnek może wywołać migrenę. Osoby podatne na bóle głowy nie powinny jeść go na surowo i solo.

Dzisiaj grzeje: 1. Dieta lniana jest piorunująca. Odchudza i usuwa z organizmu całe kilogramy zbędnego balastu

2. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski


Kobieta wyznała także, że wypróżnianie było dla niej koszmarem i zawsze zostawiała po sobie, cóż, brzydko pachnącą łazienkę. Mówi, że możliwe, że to dlatego, że jej ciało zaczęło eliminować toksyny i flora jelitowa stawała się bardziej zrównoważona.


Kobieta wyznała, że nie zauważyła żadnych natychmiastowych, pozytywnych zmian podejmując czosnkowe wyzwanie. Jednak dodaje, że wcale nie zaprzecza to faktowi, że na dłuższą metę spożywanie czosnku może mieć długotrwałe, prozdrowotne efekty. Warto jednak pamiętać, że czosnek spożywany w nadmiarze może powodować dyskomfort trawienny, rozstrój żołądka, wzdęcia, biegunkę, nieświeży oddech i przykry zapach ciała.

Najlepsze newsy:

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Ewa Farna jest w ciąży?! Pokazała zdjęcie z brzuszkiem "Jestem ogromnie szczęśliwym człowiekiem"
  3. Szaleństwo w Biedronce, włoska pizza za 1 złoty. Ukryty haczyk powala
  4. 10 najgorzej wpływających na mózg produktów. Ich zjedzenie nas ogłupia?
  5. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość
  6. Zasady posiadania zdrowego serca. Warto się ich trzymać


Źródło: popsugar.co.uk

Następny artykuł