Czosnekwikipedia.org/Creative Commons

Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Czosnek używamy głównie w kuchni. Jednak ma kilka zastosowań, dzięki którym pokochamy go jeszcze bardziej.

Czosnek od zarania dziejów był znany i wykorzystywany przez wiele kultur i społeczeństw. My znamy jego lecznicze właściwości oraz walory smakowe, którymi doprawiamy wiele potraw. Czego możemy sie jeszcze dowiedzieć?

Rewelacyjny przepis na kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Zasmakujesz i nigdy innych nie zrobiszRewelacyjny przepis na kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Zasmakujesz i nigdy innych nie zrobiszCzytaj dalej

Czosnek świetny na okres zwiększonych zachorowań

Zawiera w sobie mnóstwo cennych substancji odżywczych, takich jak witaminy B1, B2, PP, C i A, aponiny, aminokwasy, związki flawonoidowe, cukry, a także potas, wapń i magnez. Njaważniejszą jednak substancją są olejki eteryczne. Zawarta w nich allicyna, odpowiadająca za specyficzny smak i zapach, odpowiada za wiele efektów na nasz organizm.

Jej ostry zapach pomoże udrożnić nam zatoki, rozrzedzi wydzieline i pozwoli jej się pozbyć. Wystarczy posiekany czosnek położyć koło łóżka i wdychać jego opary. Allicyna ma działanie uspokajające, co w czasie choroby pozwoli nam łatwiej zasnąc i zrelaksować oraz zregenerować.

Ludowe wierzenia wskazują, że dawniej radzono wsadzać czosnek pod poduszkę. Miało to uchronić człowieka przed złymi duchami i odgonic złą energię. Teraz wiemy jednak, że najlepszy sposób to zgniecenie go i położenie na szafce nocnej. Będziemy wtedy wdychać uwolnione olejki eteryczne i wzmacniać ich działanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Czy istnieje cenniejszy dla domu produkt niż soda oczyszczona? 10 nieziemskich zastosowań

2. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata

Każdy pamięta, jak w czasie choroby nasze mamy przygotowywały nam specjalny napój. Składał się on z mleka, miodu czosnku oraz masła. Miód i czosnek działają antybakteryjnie, a masło i mleko pozwolą nam się rozgrzać, uspokoić i dadzą nam energię.

Jednak nie każdy powinien spożywać czosnek. Po większej ilości mogą pojawić się działania niepożądane. Takie jak zgaga, wzdęcia czy bóle brzucha. Osoby z nieżytem żołądka oraz jelit, lub z niskim z ciśnieniem krwi i chorobą zakrzepową krwi powinny sie wystrzegać czosnku.

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Nie żyje gwiazdor „Klanu” i mąż znanej aktorki. Pogrążona w żałobie żona poinformowała o śmierci
  3. Jedno z najlepszych ciast bez pieczenia na świecie. Robi się niemal samo, podajemy przepis
  4. Wypijesz najlepszą od 100 lat miksturę z czosnku i miodu i osłupiejesz już po 3 min. Efekty są oszałamiające
  5. 99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?
  6. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór

Źródło: zywienie.abczdrowie.pl

Następny artykuł