Obostrzenia w sklepach spożywczych
canva/ Mattias Gronlund

Czy obostrzenia w sklepach spożywczych zostaną przedłużone?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski właśnie przekazał informację na temat obostrzeń. Zostaną one przedłużone co najmniej do 18 kwietnia. Powodem decyzji jest bardzo trudna sytuacja w szpitalach.

Dziś o godzinie 11.00 Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał informacje na temat obowiązujących w Polsce obostrzeń. Zostały one przedłużone co najmniej do 18 kwietnia. Powodem sytuacji jest trudna sytuacja w szpitalach.

Obostrzenia będą dotyczyć wielu dziedzin życia m.in. zajęć w szkołach, które będą odbywać się tylko w trybie zdalnym. W dalszym ciągu utrudnienia czekają klientów sklepów spożywczych.

Przedłużone obostrzenia w sklepach spożywczych

W dalszym ciągu obowiązywać będą obostrzenia w sklepach spożywczych. Do 18 kwietnia w dalszym ciągu będą w nich limity - 1 osoba na 15 metrów w sklepach do 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 20 metrów w sklepach powyżej 20 metrów kwadratowych.

Zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych, poza stoiskami spożywczymi, księgarniami, drogeriami i stoiskami z prasą. Co z godzinami dla seniorów? Już wiadomo, czy rząd zdecydował się na to rozwiązanie.

Zastosowanie rabarbaru w kuchniZastosowanie rabarbaru w kuchniCzytaj dalej

Czy wrócą godziny dla seniorów?

W tym momencie nie wrócą godziny dla seniorów. Rozwiązanie to niemal od początku budziło wiele skrajnych emocji. Wiele osób uważało, że starsze osoby i tak robią zakupy poza wyznaczonymi dla nich porami.

Jedynym utrudnieniem dla klientów sklepów, są obowiązujące w nich limity osób. W niektórych przypadkach na swoją kolej zrobienia codziennych zakupów należy dłużej poczekać.

Na obowiązujące obostrzenia już wcześniej zareagowały Lidl i Biedronka, które zdecydowały się wydłużyć godziny pracy swoich sklepów. Niektóre z nich czynne są nawet 24 godziny na dobę.

Więcej szczegółów na temat godzin otwarcia popularnych sieci handlowych znajdziesz w tym artykule.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: TVN 24

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł