Czystek jako herbata
czarny_bez, Getty Images, deepblue4you, Getty Images Signature

Przez miesiąc piła napar z czystku. Teraz efektami chwali się całemu światu

Dziennikarka portalu abczdrowie postanowiła pić czystek przez jeden miesiąc, aby zobaczyć, jaki wpływ będzie miała na nią ta roślina. Efekty okazały się ogromne, a największymi z nich była znacznie większa ilość energii jaką odczuwała, a także zauważalnie lepiej nawodniony organizm. Po tym czasie dziennikarka podjęła nietypową decyzję.

Czystek w formie herbaty słynie z niesamowitego wpływu na zdrowie. Coraz więcej osób dowiaduje się o jego działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, dzięki czemu włączenie zioła do codziennej diety pozwala zwalczyć wiele uporczywych dolegliwości.

Dziennikarka portalu abczdrowie.pl postanowiła przetestować jego działanie na własnej skórze. Przez miesiąc piła codziennie jeden kubek naparu, a po dwóch tygodniach zwiększyła ilość do dwóch kubków na dzień. Efekty okazały się wspaniałe.

Czystek - czy warto wprowadzić go do diety?

Czystek pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, gdzie znany jest od wielu tysięcy lat. Wiele lokalnych społeczności stosowało roślinę w celach leczniczych, ponieważ wykazuje ona wyjątkowo silne działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe.

Przed eksperymentem Joanna Kukier skontaktowała się ze swoim gastrologiem, aby dowiedzieć się, czy taka kuracja może mieć jakieś przeciwskazania. Lekarz po przebadaniu jej nie stwierdził żadnych schorzeń, które mogłyby przeszkodzić w teście.

Skończ z mlekiem i cukrem do kawy, jest lepszy sposób. Szczypta przyprawy podziała na wszystkie twoje zmysłySkończ z mlekiem i cukrem do kawy, jest lepszy sposób. Szczypta przyprawy podziała na wszystkie twoje zmysłyCzytaj dalej

Już wiem, że nie zapomnę o czystku. Po prostu mój organizm się o niego dopomina - jeśli nie wypiłam kubka o zwykłej porze, czegoś mi brakowało. Faktycznie mam więcej energii i mogę się skupić. Co więcej, zaczęłam odczuwać pragnienie. Pije więcej wody. Szklanki do szklanki i uzbierało się więcej niż dwa litry wody dziennie. Nigdy nie byłam tak nawodniona i czuję się wspaniale - napisała Kukier o swojej kuracji.

Okazuje się jednak, że czystek nie jest wcale taki nieszkodliwy. Jednak żeby nie było tylko tak pięknie i kolorowo, mam wrażenie, że w ostatnim tygodniu pobolewał mnie brzuch po lewej stronie w okolicach żołądka po wypiciu naparu. Czułam, że czas zakończyć kurację - dodała dalej kobieta.

Co o czystku sądzi dietetyk?

Dietetyk Piotr Żeberkiewicz twierdzi, że czystek jest skutecznym środkiem na kilka dolegliwości, z którymi można nie radzić sobie konwencjonalnymi metodami. Może pomóc w poprawie stanu wątroby, obniżeniu cholesterolu LDL czy też polepszeniu stanu skóry i włosów - mówi o ziole dietetyk.

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji na temat różnych naparów? Zajrzyj do tego tekstu, z którego dowiesz się jak parzyć napar z rośliny bogatej w witaminę C. W tym artykule poruszamy problem nowotworu przełyku związanego z piciem gorących napojów.

Wszystko zależy od tego, w jakim celu go stosujemy. Jestem zwolennikiem stosowania ziół i suplementów pod potrzebę, a nie szukanie potrzeb pod suplement. Tak, więc jeżeli mamy wysoki LDL, prawdopodobnie będziemy obserwować jego obniżenie. (...) Należy pamiętać, że nie jest to panaceum na całe zło, a podstawą jest właściwa dieta - dodaje mężczyzna.

Warto więc stosować czystek, lecz nie przesadzać z ilością naparu oraz częstotliwością jego picia. Jeśli, podobnie jak u dziennikarki, wystąpią problemy z bólem brzucha, należy zaprzestać kuracji.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł