Dariusz Gnatowski zmagał się ze straszliwą chorobąTOMASZ RADZIK/East News

Dariusz Gnatowski zmarł na zapalenie płuc, jednak zmagał się z inną nieuleczalną chorobą. Przez nią niemal stracił nogę i przeszedł na specjalną dietę

Jak informują media, Dariusz Gnatowski zmarł na zapalenie płuc. Przez lata zmagał się jednak z inną chorobą, która okazała się nieuleczalna. Musiał przejść na specjalistyczną dietę - ryzykował także utratą nogi.

Dariusz Gnatowski był człowiekiem, o którym każdy wypowiada się w samych superlatywach. Zawsze uśmiechnięty i pomocny, ze swojej nadwagi zrobił atut, a jego przyjemny charakter wzbudzał zaufanie. Niestety dzisiaj, jak przekazało RMF24, aktor zmarł na zapalenie płuc. Okazuje się jednak, że przez lata towarzyszyła mu jeszcze jedna ciężka i nieuleczalna choroba. Z jej powodu zmagał się z wieloma problemami - mógł stracić nogę i musiał przejść na dietę.

Polak trafił prosto w serce, a potem bez skrupułów zjadł dostojnego Polak trafił prosto w serce, a potem bez skrupułów zjadł dostojnego "króla puszczy". Powody porażają, za haniebny czyn słono zapłaciCzytaj dalej

Dariusz Gnatowski przez długi czas chorował na straszną nieuleczalną chorobę

Gnatowski dał się poznać jako wspaniały aktor, który swoje wady przekuwał w atuty. Choć największą popularność przysporzył mu Arnold Boczek, w którego wcielał się w serialu "Świat według Kiepskich", przez wiele lat grał także na deskach teatrów czy podkładając głos. Jego śmierć zszokowała praktycznie całą Polskę i media huczą od kolejnych wieści.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ciocia po latach zdradziła przepis na schabowe z niespodzianką. Smak totalnie zaskoczył wszystkich, dosłownie rozpływają się w ustach
  2. Dariusz Gnatowski nie żyje, wszyscy znaliśmy go z roli "Boczka" ze "Świata według Kiepskich". Kiedyś prowadził "Przewodnik Włóczykija"
  3. Zauważyłaś na ogórkach kiszonych biały nalot? Mnóstwo osób popełnia wtedy niewybaczalny błąd

Swoją chorobę odkrył tak naprawdę przypadkowo - jego znajomy lekarz wziął ze sobą specjalne urządzenie odwiedzając go. Z badania wynikło, że Gnatowski powinien wtedy wylądować w szpitalu. Okazało się, że aktor chorował na cukrzycę typu 2. Niestety, jak wynika z jego wypowiedzi, chorował na nią już od wielu lat, co dało o sobie znać w szczególny sposób:

- (...) Cukrzyca nie boli i nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne. To są takie rzeczy jak pogorszenie wzroku, zespół stopy cukrzycowej, potem amputacje, choroby nerek.Już nie mówiąc o tym, że dwa najczęstsze powody zgonów w naszym kraju czyli udary mózgu i zawały serca mogą być powodowane nieleczoną czy źle prowadzoną cukrzycą - tłumaczył w wywiadzie z dziennikarzem twojezdrowie.rmf24 Gnatowski.

Z powodu cukrzycy musiał przejść na specjalną dietę oraz zmienić tryb swojego życia. Diagnoza była końcem jedzenia słodyczy oraz wymogła na nim więcej ruchu.

-(...) Jeśli ktoś całe życie objadał się słodyczami, to może być mu trudno z tego zrezygnować. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i tu się zaczyna problem. Jeśli ktoś całe życie siedział w fotelu i teraz musi zacząć się ruszać, to jest to spora zmiana. To jednak nie są proste rzeczy - tłumaczył aktor.

Gnatowski czynnie brał udział w propagowaniu zdrowego odżywiania oraz dużej ilości ruchu. Związany był z fundacją "Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja", która organizuje między innymi bezpłatne warsztaty dla diabetyków i ich rodzin, na których można dowiedzieć się jak żyć z cukrzycą, a także jak jej przeciwdziałać.

Jednym ze sposobów propagowania wiedzy na temat cukrzycy jest jego spektakl "Słodki Drań", który w sposób humorystyczny traktuje o problemach ludzi żyjących z cukrzycą. Gnatowski przekonywał fanów do wprowadzenia zdrowych nawyków także dzięki książce “Dieta bez wyrzeczeń”, której był współautorem.

Aktor, będąc w szpitalu, był także świadkiem niecodziennych sytuacji, które według niego wynikały z niewiedzy rodzin cukrzyków, którzy przebywali wraz z nim na oddziale:

- Cukrzyca brzmi niegroźnie - nawet spotkałem się z tym, że cukrzykom do szpitala przynoszono słodycze Natomiast pacjent diabetologiczny musi wejść w pewien reżim. Potrzebuje szerokiej opieki, żeby nie doprowadzić go do powikłań i pomóc mu funkcjonować normalnie przy tej przewlekłej chorobie - tłumaczył Gnatowski.

Media potwierdziły, Lara Gessler urodziła. Niedawno wyjawiła płeć swojego pierwszego dzieckaMedia potwierdziły, Lara Gessler urodziła. Niedawno wyjawiła płeć swojego pierwszego dzieckaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 200 tys. samochodów w Polsce z wykrytą usterką. 1/3 z nich to auta jednej marki
  2. Porażające sceny. Nagranie ze Szczeną z "Chłopaków do wzięcia" trafiło do sieci, internauci stanęli jak wryci
  3. Przepyszne ciasto ze zdjęcia zrobisz w 15 minut, bez pieczenia i stania z zegarkiem w ręku. Znajomi od razu poproszą o przepis
  4. Najlepszy z możliwych? Gessler zdradziła swój przepis na idealne ciasto drożdżowe
  5. Dzieje się, nagła wiadomość. Uwielbiana sieć sklepów obeszła godziny dla seniorów
  6. Zmarła 15 minut po trafieniu do szpitala. Tragiczna wiadomość obiegła media
  7. Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystko

Źródło: twojezdrowie.rmf24.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł