Dieta Krzysztofa SkibyTRICOLORS/East News, AlexRaths, Getty Images Pro

Krzysztof Skiba zamarł na widok wegetariańskiego jadłospisu. Ale schudł 30 kg, bo się przełamał

Dieta Krzysztofa Skiby dała wspaniałe efekty, które pozwoliły schudnąć muzykowi aż 30 kilogramów, choć nie obyło się bez problemów. Na widok wegetariańskiego jadłospisu, jaki został mu zaprezentowany przez dietetyka, stwierdził, że nie da rady. Mimo wszystko przełamał się, a jego sylwetka wygląda teraz o wiele smuklej.

Dieta dla nikogo nie jest przyjemna - to w końcu czas wyrzeczeń i zmian w przyzwyczajeniach, co wiąże się z dużą ilością stresu i wysiłku. Niektórzy mają jednak siłę do efektywnego chudnięcia, a Krzysztof Skiba pokazał, że jest jednym z takich ludzi.

Muzyk z początku samodzielnie układał sobie jadłospis, co pozwoliło mu zrzucić aż 10 kilogramów. Po wstępnym chudnięciu postanowił udać się do dietetyka, który w profesjonalny sposób rozpisał mu dietę. Gdy zobaczył swoje codzienne menu, nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Dieta Krzysztofa Skiby to głównie wegetariańskie posiłki

Jak sam wspomina, nagle w jego jadłospisie pojawiło się wiele dań, które nie zawierały nawet grama mięsa. Jeśli już się pojawiało, to było gotowane i chude, więc jego smak nie mógł równać się dobremu smażonemu schabowemu czy mielonemu. Skiba musiał poświęcić dużą ilość swojej przyjemności.

Pierwsze 10 kilogramów schudł dzięki wykluczeniu ze swojej diety alkoholu, tłustych potraw i cukru. Te trzy postanowienia są bardzo ważne i wręcz kluczowe dla każdego, kto chce przejść wagową metamorfozę. Rezygnując z alkoholu, cukru i tłuszczu odejmuje się wiele kalorii, które są całkowicie zbędne.

Zacznie się od jutra i potrwa tylko przez 3 dni. Polacy nie dowierzają, trzeba się śpieszyćZacznie się od jutra i potrwa tylko przez 3 dni. Polacy nie dowierzają, trzeba się śpieszyćCzytaj dalej

Miałem już trochę tego brzuszka. Schodziłem z wagi 114 kg, co przy moim wzroście jest już poważną sytuacją. Przeszedłem na radykalną, ale zdrową dietę. To się wiązało z kompletną abstynencją - mówił Skiba w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN".

Poszukujesz dietetycznych porad? Zajrzyj do tego tekstu, w którym zdradzamy co zjeść przed snem, aby zauważyć pozytywną zmianę. Tutaj z kolei opisujemy herbatę wspomagającą odchudzanie.

Odchudzanie pod okiem specjalisty

Choć muzyk widział duży progres w chudnięciu na własną rękę, zdecydował się skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego dietetyka. Niestety, kiedy Skiba zobaczył jadłospis przygotowany przez eksperta, ciężko było mu się przestawić na nowe żywienie. Przełamał się jednak i zdołał schudnąć kolejne 20 kilogramów.

Jak zobaczyłem te przepisy i dużo dań wegetariańskich, wegańskich, mięso gotowane, to stwierdziłem, że tego się nie da zrobić. Jednak się dało. Gdyby to nie było dobre i smaczne, to pewnie bym się poddał. To nie były jakieś nadludzkie wyrzeczenia - tłumaczył dalej Skiba w "Dzień Dobry TVN".

Jak widać wystarczy mocno zacisnąć zęby i skupić się na wykonywaniu zaleceń. Choć odchudzanie nie jest przyjemnym procesem, tak finalny efekt i znacznie polepszone samopoczucie są tego warte. Co więcej, utrata nadprogramowych kilogramów wiąże się także z polepszeniem stanu zdrowia, które przez otyłość może być mocno zniszczone.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: natemat.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł