Dieta pudełkowa przysporzyła wiele problemówpixabay.com/gesio77

Skandal, w diecie pudełkowej wykryto groźne bakterie. Firma blokuje niezadowolonych klientów i usuwa komentarze

Dieta pudełkowa jest ostatnio wyjątkowo popularna - konsumenci chwalą taki sposób żywienia jako wygodny i praktyczny. W gotowych daniach, które oferuje pewna firma cateringowa, wykryto groźne dla zdrowia bakterie. Według portalu money.pl, w odpowiedzi na negatywne opinie i niezadowolone komentarze przedsiębiorstwo usuwa i blokuje użytkowników.

Dieta jest zawsze trudnym okresem pełnym wyrzeczeń, irytacji, złości i ciężkich wyborów żywieniowych. Od jakiegoś czasu na rynku istnieją firmy, które zajmują się przygotowywaniem gotowych posiłków dostarczanych pod drzwi chętnym klientom. W ich ofertach znajdziemy wiele różnych diet, które mają pomóc zachować zdrowe przyzwyczajenia. Niestety, jedna z nich przeżywa obecnie wielki kryzys. Niezadowoleni konsumenci wyrażają swoje opinie, które, jak twierdzią klienci, usuwane są przez właścicieli.

Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniajWielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniajCzytaj dalej

Dieta, która mogła bardzo zaszkodzić

Na portalu money.pl zamieszczony został artykuł opisujący tragiczną historię firmy Fit Boxy oraz jej klientów. Wszystko zaczęło się ostatniego tygodnia czerwca, kiedy na prywatnej grupie zrzeszającej fanów pudełkowej diety, ludzie zamieszczali swoje relacje, z których większość była wyjątkowo negatywna. Wielu z nich zgłaszało wymioty, biegunkę oraz wysoką gorączkę trwającą kilka dni.

Niezadowoleni użytkownicy diety postanowili zgłosić firmę cateringową do sanepidu. Siedziba firmy mieści się w Wejherowie i do miejscowego oddziału sanepidu została zgłoszona sprawa. Kierownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie Bartosz Fertała-Karczewski powiedział dla portalu money.pl, że inspekcja sanitarna była odpowiedzią na liczne zgłoszenia konsumentów.

Dzisiaj grzeje:

Kontrola wykazała obecność bakterii E.coli w leniwych kluskach i kurczaku ale także na desce do krojenia oraz nożu. Sanepid postanowił, że siedziba firmy pozostanie zamknięta do momentu usunięcia nieprawidłowości. Właściciele firmy przekazali swoim klientom, że od 6 lipca wznowia proces przygotowywania posiłków. Konsumenci nie kryją jednak swojego oburzenia. Wielu z nich było natychmiast blokowanych po opublikowaniu negatywnych opinii, w których zawierali swoje doświadczenia związane z posiłkami.

Fit Boxy została poproszona o komentarz przez redakcję money.pl. Według słów rzeczniczki firmy, nie można oficjalnie powiązać zatruć z dietą pudełkową, ponieważ klienci sięgają także po produkty niezwiązane z dietą.

Najlepsze newsy:

Źródło: money.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł