Fast foodFlickr /autor: Marry Brown /licencja: CC 2.0

Wszedł do restauracji i chciał zamówić posiłek, pobladł gdy zobaczył co przed nim stoi. Oburzony klient wybiegł jak najdalej

Mężczyzna myślał, że jego dieta jest zdrowa, całe życie w końcu bardzo o siebie dbał. Pewnego dnia postanowił wybrać się do restauracji, w planach miał pyszny posiłek i odstresowanie się po długim dniu. Ledwo przekroczył próg i pokrył się czerwonym rumieńcem. Niebywałe, co przed nim stanęło.

Dieta wielu z nas może pozostawiać wiele do życzenia. Bywa, że na naszych talerzach lądują produkty, które niekoniecznie powinny były się tam znaleźć. Jednak decyzja o tym, co mamy zamiar zjeść, zawsze zależy od nas samych. Niestety, w przypadku mężczyzny będącego bohaterem tej historii, restauracja postanowiła w wyjątkowo niemiły sposób wyrazić swoją troskę o klientów. Gdy tylko mężczyzna przekroczył jej próg, wiedział, że na pewno nie zamierza zjeść posiłku w takim miejscu.

Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówBiedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówCzytaj dalej

Dieta - czy na pewno my o niej decydujemy?

Mężczyzna nie mógł uwierzyć, że jakiekolwiek miejsce może posunąć się do takich rozwiązań. Posiłek w restauracji od zawsze kojarzył mu się z odpoczynkiem i przerwą w liczeniu kalorii. Do tej restauracji chodził bardzo często, w końcu była to popularna sieciówka z wieloma lokalami w całym państwie. Jedna z wizyt zakończyła się przedwcześnie, a klient zarzeka się, że już więcej nie będzie tam jadał. Sprawa od razu zaczęła być głośno komentowana w mediach.

Dzisiaj grzeje:

  1. Polsat przekazał dramatyczną wiadomość. Modlitwom nie ma końca
  2. Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientów
  3. Polacy ruszyli po zwolnienia lekarskie. Ale wcale nie do internisty

Całe zdarzenie miało miejsce restauracji w Fried Beef w chińskim mieście Changsha. Miejsce słynie w bogatej karty oraz szerokiego wyboru pysznych dań. Pewien mężczyzna cały dzień czekał na wizytę w tym miejscu. Już chciał zamówić wymarzony posiłek gdy przed jego oczami pojawiła się waga. Sieć wprowadziła system ważenia klientów, którzy po podaniu swoich podstawowych danych, dostawali dania, które dla nich wybrano. Gdy przed kasjerem stała drobna kobieta, dostawała potężne danie pełne wołowiny, a gdy ktoś z widoczną nadwagą - dania mniej kaloryczne i tuczące. Restauracja od razu musiała zmierzyć się z siarczystą krytyką.

W restauracji znajdowały się także dość osobliwe tablice, nakłaniające do jedzenia wszystkiego do ostatniego okruszka. Przedstawiciele sieci lokali tłumaczyli się, że wagi oraz tabliczki były częścią kampanii społecznej mającej na celu ograniczenie marnowania żywności. Zaprzeczyli także, że ważenie było obowiązkowe i podkreślili, że to klient decydował czy chce się zważyć.

Chiny mierzą się z ogromnym kryzysem żywnościowym. Największym problemem jest masowe wyrzucanie żywności. Sam chiński przemysł cateringowy w ciągu roku marnuje około 17 milionów ton żywności, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Z podobnymi bolączkami mierzy się cały świat, szacuje się, że do śmietników trafia nawet 1/3 globalnego jedzenia. Oczywiście skala problemu jest ogromna, jednak niezadowolony klient uważa, że zawstydzanie klientów to nieodpowiedni sposób walki z nim.

Kiszone ogórki wyszły puste w środku lub się popsuły? Babcie przestrzegają przed fatalnymi błędami, mogą zniweczyć wszystkie staraniaKiszone ogórki wyszły puste w środku lub się popsuły? Babcie przestrzegają przed fatalnymi błędami, mogą zniweczyć wszystkie staraniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Justyna Żyła wytacza ciężkie działa przeciwko byłemu mężowi. "Nie jestem dumna z tego, co robię"
  2. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media
  3. Żadna ściema i oszustwo, możesz dostać od Biedronki 200 zł. Przy okazji wesprzesz cudowną inicjatywę
  4. Zmieszaj skorupki jajek z octem. Zyskasz specyfik o potężnym działaniu
  5. Kasia wróciła z wesela głodna i wściekła. Wszystko przez młodą parę
  6. Po meczu kamery nagrały szalone zachowanie Roberta Lewandowskiego. Nie wiedział, że jest nagrywany (WIDEO)

Źródło: national-geographic.pl


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł