Dieta oparta na ziemniakach
Pixabay / JamesHills

Trwająca kilka dni dieta ziemniaczana podbija internet. Jej efekty są spektakularne

Wielu osobom marzy się dieta, która pozwoli w prosty sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Ostatnio w Internecie głośno zrobiło się o pewnej niekonwencjonalnej metodzie. Dieta opiera się na ziemniakach i trwa zaledwie kilka dni. Jakich efektów możemy się spodziewać?

Nie da się ukryć, że dieta ziemniaczana brzmi dość kontrowersyjnie. Przeważnie smakowite bulwy traktujemy bardziej jako dodatek do dań, jednak tym razem staną się one główną składową posiłków. Na czym polega dieta ziemniaczana?

Nie pij ich. Tylu ludzi codziennie popełnia niewybaczalny błądNie pij ich. Tylu ludzi codziennie popełnia niewybaczalny błądCzytaj dalej

Niezwykła dieta na bazie ziemniaków

Odpowiednia dieta potrafi zdziałać cuda. Ostatnio wspominaliśmy o zdjęciu, które w dobitny sposób obrazuje jak bardzo schudł Tomasz Sekielski. Tym razem weźmiemy pod lupę dietę, w której główną rolą odgrywają ziemniaki.

Z pewnością wiele osób słysząc o tym, że dieta ma opierać się na ziemniakach zastanawia się nad tym jakie efekty ona przyniesie. Zwłaszcza, że najpopularniejsze spośród bulw powszechnie uchodzą za tuczące. Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Wprost, dieta ziemniaczana swoje początki odnajduje w 1849 roku. Zgodnie z założeniami dziennie możemy stracić nawet 0,45 kg. Jak osiągnąć taki rezultat?

Dzisiaj grzeje:

  1. Przed chwilą Lech Wałęsa wrzucił zdjęcie posiłku. 15 minut później fani zastygli, nikt się nie spodziewał
  2. Okropne wieści z południa Polski. Musieli działać bardzo szybko. Liczyła się każda minuta
  3. 70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce

Dieta ziemniaczana i jej zastosowanie w praktyce

Dieta ziemniaczana zyskała na popularności za sprawą książki "Potato Hack: Weight Loss Simplified", której autorem jest Tim Steele. Zostało w niej zaprezentowanych siedem zasad, które powinny znać wszystkie osoby, które zdecydują się na taką dietę.

Pierwsza z nich zakłada, że należy jadać wyłącznie ugotowane ziemniaki przez 3-5 dni. Kolejny podpunkt informuje o tym, że dziennie trzeba dostarczać organizmowi 0,9-2,3 kg bulw. Trzecia zasada wyjaśnia, iż ziemniaki powinny być zjadane bez żadnych dodatków. W następnym punkcie dowiadujemy się, że sól jest dozwolona, jednak warto jej unikać. Piąta z wytycznych dopuszcza picie wyłącznie wody, herbaty i kawy. One również nie powinny być o nic wzbogacane. Podpunkt szósty zaleca unikanie intensywnych ćwiczeń fizycznych, a siódmy sugeruje zaniechanie przyjmowania suplementów diety, jeżeli nie zostały one przypisane przez lekarza. Nie da się ukryć, że wymienione zasady są proste. Warto mieć jednak na uwadze, że dieta ziemniaczana stosowana dłużej niż 5 dni może okazać się szkodliwa z uwagi na swoją niskokaloryczność.

Nie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyNie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 40 tys. ton śmieci przyjedzie do Polski z Niemiec. Wiemy już gdzie
  2. W zębie utknął mu kawałek popularnej przekąski. 41-latek nie podejrzewał, że będzie to początek poważnej choroby
  3. Rozenek-Majdan w krótkich szortach biega po lesie w poszukiwaniu grzybów. Perfekcyjna podzieliła się trikiem, który usłyszała od mistrza Polski w grzybobraniu
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiła
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Źródła: Pikio / Wprost Zdrowie i Medycyna

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł