Frytki były jej przekleństwempixabay.com/tobiaswahl

Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze

Jej dieta była wyjątkowa - przez 15 lat jadła tylko frytki. Pewnego dnia postanowiła z tym skończyć. Okazało się, że choruje na coś strasznego.

Dieta większości ludzi składa się z wielu różnych produktów. Praktycznie każdy codziennie spożywa zróżnicowane posiłki dostarczające organizmowi potrzebnych do życia mikro i makro elementów. Niestety, pewna kobieta przez 15 lat swojego życia prowadziła zgoła odmienny tryb życia.

Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętychZaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętychCzytaj dalej

Dieta sprawiła, że jej życie mogło być zagrożone

Ostatnie 15 lat jej życia, dla obserwatora z boku, mogło wyglądać całkiem normalnie. Młoda kobieta uczyła się, a następnie pracowała i jedynie wprawne oko zauważyłoby, że coś jest nie tak. Z pewnością jej najbliżsi zamartwiali się jej stanem zdrowia, który, jak się później okazało, nie należał do najlepszych.

Hanna przez cały ten czas nie włożyła do ust niczego innego. Od 5 roku życia jej jedynym pokarmem były smażone ziemniaki - i to nie byle jakie, lecz zawsze musiały mieć postać frytek. Wszystko inne wywoływało silną reakcję psychiczną ale i fizyczną.

Kiedy zaczęły pojawiać się omdlenia w pracy, Hannah postanowiła się przebadać. Okazało się, że jest skrajnie niedożywiona. Ziemniaki wszak są sycące, lecz nie są w stanie zapewnić 100% potrzeb organizmu pod względem składników odżywczych.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający
  2. Dramat Maryli Rodowicz. Gwiazda jest w poważnym stanie. Ciężko jej pomóc. Musiała odwołać wszystkie swoje plany i podróże
  3. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

U kobiety zdiagnozowane zostało zaburzenie odżywania znane jako selektywne zaburzenie odżywiania, w skrócie SED. Specjaliści uważają, że SED spowodowane jest traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa, o których sami chorzy mogą nawet nie pamiętać, lecz ich pokłosie męczyć może przez całe życie.

Wystarczyła nawet jedna myśl o jedzeniu innym niż frytki, a Hanna od razu zaczynała wykazywać objawy SED. Silne uczucie lęku, mdłości czy nawet ataki paniki były jej codziennością - wszak różnorakie jedzenie jest widoczne i dostępne praktycznie na każdym kroku.

Z tego powodu postanowiła poddać się terapii polegającej na hipnozie. Wystarczyła już jedna godzinna sesja, aby mogła się przełamać i zjeść coś innego niż frytki. Dzięki temu nastąpiła w jej życiu ogromna zmiana.

Dzisiaj problemy z SED ma już za sobą i nie straszne są jej żadne rodzinne obiady czy wyjścia na miasto ze znajomymi. Z pewnością ciągle nie jest w stanie zjeść wielu produktów, lecz z takimi problemami boryka się wiele innych osób, które nie są dotknięte zaburzeniami odżywiania.

Jak można leczyć selektywne zaburzenie odżywiania poza wprowadzaniem pacjenta w stan hipnozy? Proces jest długotrwały i ciężki dla chorego, jednak możliwość jedzenia innych rzeczy poza tym na które pozwala zaburzenie, jest zdecydowanie warta pracy.

Jak czytamy na Onecie: "leczenie polega na odblokowaniu i poznaniu podświadomych lęków i emocji z okresu traumy," a więc w grę wchodzą terapie z psychoterapeutą, który na sesjach rozmawia z pacjentem o jego przeszłości i próbuje rozwiązać trapiące go, nawet podświadomie, dojmujące doświadczenia.

Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyKuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Kinga Duda wreszcie przemówiła. Córka prezydenta wyraziła swoje zdanie o aborcji
  2. Zaczęło się. Wielki paraliż stolicy, rolnicy walczą o swoje, Warszawa zablokowana
  3. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
  4. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki
  5. Udało się. Zdobyliśmy najprostszy i najzdrowszy przepis na barszcz kiszony bez gotowania, wszyscy powinni go poznać
  6. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  7. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje

Źródło: onet.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł