Doniczki będa miały piekne roslinypixinio.com/congerdesign https://creativecommons.org/licenses/publicdomain/

Wsadził zardzewiałe gwoździe do wszystkich doniczek. Najpierw go wyśmiali, potem robili tak samo

Doniczki, w których rośliny prężnie się rozwijają i cieszą oczy pięknymi kolorowymi kwiatami są marzeniem każdego miłośnika flory. Zapewnienie im odpowiednich warunków do wzrostu i zabezpieczenie ich przed chorobami oraz szkodnikami może przysporzyć wiele problemów. Istnieje sposób, który wykorzystał pewien ogrodnik, lecz jego pomysł został z początku wyśmiany - teraz wykorzystują go praktycznie wszyscy.

Doniczki znajdują się praktycznie w każdym domu, sadzimy w nich rośliny, co do których mamy wielkie oczekiwania. Kiedy nasi podopieczni zaczynają obumierać, są atakowane przez liczne szkodniki, albo chorują na choroby grzybicze, smucimy się i szukamy rozwiązań. Najczęściej kierujemy się wtedy do sklepów ogrodniczych, w których szukamy specyfików mających je uzdrowić. Istnieje jednak o wiele lepszy sposób, który może wykorzystać praktycznie każdy z nas bez większych kosztów.

Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniajWielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniajCzytaj dalej

Doniczki pełne gwoździ - ciekawy trik, który może uchronić rośliny przed komplikacjami

W domową hodowle roślin wkładamy często całe nasze serce. Moment, w którym widzimy, że liście zaczynają opadać i żółknąć, a cały kwiat umiera napawa nas smutkiem i złością. Często powód takiego stanu rzeczy jest banalny, a środki zaradcze mamy dosłownie pod ręką. Niewielu jednak o tym wie, stąd tak duża popularność chemicznych pestycydów i sztucznych nawozów.

Dzisiaj grzeje:

Pewien ogrodnik wpadł na genialny sposób, do którego potrzebujemy jedynie starych, zardzewiałych gwoździ, które pewnie każdy z nas trzyma w szafce z narzędziami. Z równie dużym powodzeniem można użyć także starych nakrętek, nakładek, śrubek, drutów czy kluczy. Ważne, aby widoczna była na nich rdza. Na czym polega ich działanie?

Pożółkłe liście są bardzo często wynikiem niedoboru żelaza, z którego zardzewiałe kawałki metalu są zrobione. Aby dostarczyć cenny minerał wystarczy wepchnąć do ziemi kilka gwoździ i nakrętek, a następnie codziennie delikatnie zraszać powierzchnie gleby. Wilgoć sprawi, że żelazo łatwiej przejdzie do ziemi, a rośliny z łatwością będą mogły uzupełnić brakujące składniki odżywcze.

Prosty i nic nie kosztujący trik sprawi, że wiele schorowanych roślin odżyje i odzyska dawny, piękny wygląd.

Najlepsze newsy:

  1. Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewał
  2. Trąba powietrzna na Pomorzu. Są ranni, służby w akcji
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
  5. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  6. Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)

Źródło: pikio.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł