Dynia ogromnych rozmiarówfacebook.com/nadlesnictwo.szczecinek

Położyli dynię na wadze i nie mogli uwierzyć własnym oczom. Emeryt wyhodował prawdziwego giganta, od razu stał się hitem Internetu

Dynia rośnie zazwyczaj do wagi kilku kilogramów. Pewnemu emerytowi udało się jednak wyhodować rekordową dynię, która swoją masą bije rekordy. W Internecie wywołuje ogromne emocje.

Dynia w czasie jesieni jest jednym z najczęściej kupowanych i spożywanych warzyw w Polsce. Obecnie w całym kraju przeprowadzane są zbiory tego warzywa, ponieważ pierwsze przymrozki łatwo psują dojrzałe owoce. Emeryt uwielbia dynie i z pasją oddaje się ich hodowli. W tym roku udało mu się, dzięki należytej opiece i trosce, wyhodować okaz, który wywołuje okrzyki zdumienia. Mało kto byłby w stanie podnieść ją o własnych siłach - jest tak ogromna.

Minister Zdrowia właśnie potwierdził. Nowe obostrzenia w barach, restauracjach i na weselachMinister Zdrowia właśnie potwierdził. Nowe obostrzenia w barach, restauracjach i na weselachCzytaj dalej

Dynia, którą mało kto widział na własne oczy

Zawody w wyhodowaniu największych warzyw i owoców są bardzo popularne wśród rolników z całego świata. Ludzie uwielbiają oglądać olbrzymie ogórki czy sałaty, a nagrody główne w tego typu konkursach potrafią osiągać niebotyczne sumy. Emerytowany leśniczy szkółkarz z Nadleśnictwa Szczecinek, Tadeusz Stypa hobbistycznie zajmuje się swoim ogrodem, w którym udało wyhodować mu się prawdziwego giganta.

Dzisiaj grzeje:

  1. Służby sanitarne ostrzegają wszystkich idących na grzyby. Jest ich 10, niepokojące
  2. Dramatyczne sceny w górach. Niestety spadł w przepaść. Wiadomości ze świata
  3. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat

Dynia pana Tadeusza osiągnęła rozmiary dorosłego mężczyzny. Niestety, w czasie wzrostu nie było możliwości dokładnego zważenia okazu. Dopiero po tym, jak całkowicie dojrzała i można było ją ściąć przyjaciele leśniczego zdołali położyć ją na wadzę. Licznik pokazał, że efekt jego pracy waży aż 112 kilogramów.

- Emerytowany leśniczy szkółkarz, Pan Tadeusz Stypa, jest nie tylko jednym z najlepszych polskich szkółkarzy i mistrzem od szczepienia drzew. To także wielkiej pasji ogrodnik! - mówią o leśniczym pracownicy nadleśnictwa.

Choć praca włożona w tenże okaz jest ogromna, historia zna przypadki o wiele większych plonów. W 2009 roku Jan Styra ze Zdzieszowic wyhodował dynie o wadze ponad pół tony i obwodzie 422 cm. Rekord Polski należy do Grzegorza Zołotucha, spod którego ręki dynia ważyła 870 kilogramów.

Dynia pana Tadeusza

facebook/@nadlesnictwo.szczecinek

Napój kupowany przez miliony Polaków destrukcyjnie wpływa nie tylko na kości. Najgorsze, że piją go niemal wszyscyNapój kupowany przez miliony Polaków destrukcyjnie wpływa nie tylko na kości. Najgorsze, że piją go niemal wszyscyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Resort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiej
  2. Każdego roku zabiera życie 6 tysięcy polskich pacjentek. Znajomość objawów raka piersi może uratować życie
  3. Królowa disco polo pokazała wszystko. Narożna nie ukryła niczego, w telewizji można było zobaczyć ogromnych rozmiarów luksusową kuchnię i imponujący ogród
  4. Lidl w trybie pilnym wycofuje niebezpieczny produkt. Natychmiast go zwróćcie, inaczej może skończyć się tragedią
  5. Chciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stron
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Źródło: polsatnews.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł