DzieciPiotr Molecki/East News

Syn Sylwii jadł obiady w szkole. Nie wytrzymała, gdy usłyszała co zaproponowała dyrekcja

Dzieci ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju, musiały zmienić system swojej edukacji. Szkoły nie funkcjonują, a całe nauczanie odbywa się zdalnie. Dla wielu dzieci razem z przerwanymi zajęciami, uniemożliwiono im spożycie ciepłego posiłku w ciągu dnia.

Dzieci mają aktualnie utrudnioną sytuację, ze względu na niefunkcjonowanie w pełni szkół i miejsc edukacji. Nie ma już zajęć dodatkowych, wydarzeń rozwojowych i po prostu tej codzienności, która związana była ze szkołą. Z uwagi na ciężką sytuację w kraju, postanowiono przejść na system edukacji w trybie zdalnym. Nie przemyślano jednak, co z obiadami, które dzieci miały zapewnione w szkołach

Chrupiąca, kolorowa i niebywale zdrowa surówka z ogórków kiszonych. Oryginalny smak pokocha każdy smakoszChrupiąca, kolorowa i niebywale zdrowa surówka z ogórków kiszonych. Oryginalny smak pokocha każdy smakoszCzytaj dalej

Dzieci od tego roku na systemie edukacji zdalnej

Dla wielu osób było to nie do pomyślenia, żeby cały system nauczania przenieść do domu. Wszyscy wiemy, że w ciągu dnia, czas dziecka w szkole, ułatwiał rodzicom organizację czasu i działania. Wielu rodziców pracuje od rana do wieczora i nie jest w stanie nawet zapewnić dzieciom pełnych posiłków każdego dnia. Wielu z nich nie ma również nikogo do pomocy, na kogo mogliby liczyć. Szkoły są zamknięte, ale większość miejsc pracy funkcjonuje normalnie.

Sama kwestia organizacji dnia i braku możliwości zostawienia z kimś dziecka, to jedno. Głównym problemem całej tej decyzji, która doprowadziła do zdalnego trybu nauczania, jest rezygnacja Państwa z zapewnienia dzieciom ciepłych posiłków. Dla wielu z nich obiad w szkole był jedyną szansą. Zamknięcie szkół to od teraz brak regularnego posiłku.

Według rządzących, przejście na edukację zdalną pozwala w pewnym stopniu zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale jednocześnie wymusza zmiany w codzienności uczniów. Jedną z nich jest kwestia darmowych obiadów w szkołach.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej stworzyło plan na dożywianie najuboższych, w tym właśnie dzieci w szkołach. Na taką pomoc od państwa, mogą liczyć rodziny, w których dochód netto na osobę nie przekracza 792 zł miesięcznie. W trakcie panującej pandemii Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wciąż dysponuje środkami na posiłki, ale to samorząd podejmuje ostateczną decyzję o formie wykorzystania tych środków. Są różne warianty rozwiązania tej sytuacji, ponieważ może być to obiad z dowozem do domu lub przekazanie środków na jego realizację. Paczka z produktami spożywczymi to również jedno z rozwiązań.

Dzisiaj grzeje:

  1. Zmiksuj sok z cytryny z 2 składnikami. Nie ma lepszego naturalnego lekarstwa na migrenę
  2. Wyszła na jaw cała prawda o krzyżu na Giewoncie. Niewiarygodne wieści z Zakopanego
  3. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na kotlety po lwowsku jest absolutnym hitem

Oburzenie rodziców w związku z podjętymi działaniami

Pani Sylwia, jako jeden z rodziców, usłyszała, że może dojeżdżać do szkoły i codziennie odbierać posiłki dla swojego syna. Uznała to jednak za absurd, żeby codziennie jeździć w dwie strony i robić kilometry po posiłek. W związku z codziennymi obowiązkami, nie każdy rodzic ma na to możliwości, ale i czas. Czymś jednak należy do tej szkoły dojechać.

Okazuje się, że w wielu polskich miejscowościach zbagatelizowano obowiązujące rozporządzenie względem zapomogi. W gminie Stary Brus, która uznana została za najbiedniejszą w Polsce, mimo upływającego czasu, nie rozpoczęła żadnych działań w kierunku zapewnienia dzieciom posiłków. Pracownica OPS przyznała, że brak ciepłych posiłków dla uczniów jest faktycznym problemem, który nie ma póki co szansy na rozwiązanie. Żadne kroki w tym kierunku nie zostały podjęte.

Najbogatszą gminą w Polsce jest gmina Kleszczów w województwie łódzkim. Przed wybuchem pandemii gmina zapewniała darmowe obiady w szkołach dla wszystkich uczniów. Niestety razem z przejściem na edukację w formie zdalnej, fundusze przekazywane szkołom na ten cel zostały wstrzymane.

Walką z niedożywieniem dzieci w Polsce, zajmuje się Polska Akcja Humanitarna. W ramach znanego wszystkim programu "Pajacyk" finansowane są posiłki w wielu szkołach czy świetlicach. Pandemia nie zaburzyła prac organizacji, dzięki czemu nadal wszystkie placówki objęte programem są wspomagane finansowo.O tym zapewnia nas rzecznik.


– Co trzecia wydaje paczki żywnościowe, a pozostałe przygotowują posiłki, które są wydawane na wynos – tłumaczy rzecznik PAH, Rafał Grzelewski, w rozmowie z WP Kobieta. "Pajacyk" nie przyznaje pomocy w formie finansowej. – Placówki otrzymały fundusze, za które kupują żywność. To rozwiązanie uważamy za najlepsze – dodaje Grzelewski.

Nie da się ukryć, że pandemia niesie za sobą wiele niedomówień i utrudnień, na które ciężko zwrócić uwagę w jednym czasie. Niemniej jednak, problem jest naprawdę ogromny i dla wielu rodzin nie do przeskoczenia. Liczymy na szybką reakcję władz, ze względu na to, że pandemia w naszym kraju trwa nieprzerwanie od wiosny tego roku i jak widać, póki co nie zapowiada się na to, żeby normalność wróciła do nas w najbliższej przyszłości. W tym miejscu pamiętajmy również o wzajemnej pomocy i wsparciu tych, którzy potrzebują tego najbardziej. Szczególnie najmłodsi.

Przepyszne ciasto Przepyszne ciasto "Telewizor" zrobisz w niecałe 10 minut, zupełnie bez pieczenia. Słodkie marzenie każdego wielbiciela słodkościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  2. Nie kwarantanna zatrzymuje ich w domach. Kary nic nie wnoszą, mieszkańcy powoli załamują ręce
  3. Babcia podzieliła się sekretnym przepisem na marynowaną kapustę. Znika ze stołu jako pierwsza
  4. Przepyszne ciasto "Telewizor" zrobisz w niecałe 10 minut, zupełnie bez pieczenia. Słodkie marzenie każdego wielbiciela słodkości
  5. Czy gotujesz rosol na kurczaku? Jeśli tak, koniecznie wypróbuj genialny trick babć
  6. Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
  7. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć

Źródło: kobieta.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł