Edward Gierek z żonąWikipedia / Tadeusz Waluszkiewicz / CC BY-SA 2.5

Żona Gierka miała latać na zakupy do Paryża, ale też eksperymentowała w kuchni. Wymyśliła przepyszną przekąskę dla swoich dzieci

Edward Gierek bez wątpienia był istotną postacią w historii Polski. Niektórzy dekadę jego rządów wspominają z nostalgią. Warto jednak przyjrzeć się temu kim była żona I sekretarza KC PZPR. Jakie potrawy Stanisława Gierek przygotowywała w kuchni i dokąd udawała się po zakupy?

Nie da się ukryć, że Edward Gierek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z czasami PRL-u. Za jego rządów Polska zaczęła odczuwać znaczący wzrost gospodarczy. Wszystko za sprawą pożyczek z zachodu. Niestety, radość z dobrobytu nie trwała zbyt długo.

Ważne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęWażne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęCzytaj dalej

Edward Gierek i jego żona

Pierwsza połowa rządów, którym przewodził Edward Gierek przez wiele osób po dzień dzisiejszy jest wspominana z nostalgią. Obywatele mogli doświadczyć wówczas podwyższenia pensji i emerytur. Rozwijał się również przemysł i rolnictwo. Początkowo poskutkowało to znacznym wzrostem PKB. Jednak już wkrótce Polacy doświadczyli ogromnego kryzysu ekonomicznego. Druga połowa dekady rządów, które sprawował Edward Gierek związana była już z niezadowoleniem społeczeństwa i pacyfikacją protestujących przy użyciu siły. Rezultat jest już właściwie historią. Jednak często pomijana w niej jest rola Stanisławy Gierek. Kim była żona I sekretarza KC PZPR?

Stanisława i Edward Gierek pobrali się 1937 roku. Żona przyszłego I sekretarza była wówczas 19-latką i była młodsza o niego o 5 lat. Małżeństwo przez wiele lat mieszkało w Belgii. Właśnie tam Stanisława Gierek urodziła trójkę dzieci. Zygmunt zmarł zaledwie rok po narodzinach i został pochowany w belgijskim Genk. Po powrocie do Polski żona I sekretarza nie mogła nawet odwiedzić grobu swojego dziecka. Jednak istnieją pewne przesłanki, które mogłyby potwierdzać, iż Stanisława Gierek wylatywała zagranicę na zakupy. O czym mowa?

Dzisiaj grzeje:

  1. Uwaga, już się zaczęło, dotknie ogromna część Polaków. Wiemy, do której godziny obowiązują ostrzeżenia
  2. Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie
  3. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz

Stanisława Gierek w kuchni

Edward Gierek bez wątpienia był niezwykle wpływową osobą w czasach swoich rządów. W związku z tym jego rodzina mogła sobie na wiele pozwolić. Nie trzeba było długo czekać na pojawienie się najróżniejszych plotek. Jedna z nich dotyczyła rzekomych wylotów Stanisławy Gierek na zakupy do Paryża. Dużo bardziej prawdopodobną wersją jest jednak ta dotycząca wyjazdów raz na kilka miesięcy do Wiednia. Oczywiście wszystko było opłacone z państwowych pieniędzy. Warto zauważyć, że Stanisława Gierek nigdy nie pracowała i skupiała swoją uwagę głównie na dbaniu o dom. Jakie potrawy przygotowywała w kuchni?

- Ojciec miał swoje ulubione potrawy, głównie zagłębiowskiego rodowodu. Były one proste: zalewajka, zacierka, kluski szare z serem, plindze – placki ziemniaczane, co Mama chętnie przygotowywała. Nie lubowała się w wymyślnych daniach, ale lubiła eksperymentować, na przykład wymyśliła pączki z dyni - wyznała Adam Gierek przytaczany przez portal Onet. Mało kto spodziewałby się, że Edward Gierek miał przygotowywane przez żonę takie frykasy.

Emerytka poszła z wnuczką do Biedronki. Przy kasie rozegrały się zatrważające sceny, brak słów na zachowanie kasjerkiEmerytka poszła z wnuczką do Biedronki. Przy kasie rozegrały się zatrważające sceny, brak słów na zachowanie kasjerkiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pasek był tylko preludium. Wiadomości TVP przeszły same siebie
  2. Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragedii
  3. Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródło
  4. Cudowny przepis Gessler na kotlety mielone po lwowsku. Z orzeźwiającą mizerią rozpływają się w ustach
  5. Okropne z 5 porażających powodów. Nie używaj do gotowania sprzedawanego w Biedronce, Lidlu i innych, niebezpiecznego produktu
  6. Gigantyczne wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Został wybrany najlepszym w Europie, pękamy z dumy

Źrodło: Onet

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł