Emerytura Cugowskiego nie jest wysokaScreen z filmu na kanale Radio Złote Przeboje na Youtube, pexels/tookapic

Cugowski ma głodową emeryturę. Kwota jest żenująca, nie do pomyślenia. Nagranie muzyka gotującego jajko bawi do łez

Emerytura znanego muzyka jest żenującą kwotą. Cugowski może mieć ogromny problem - mimo to muzyk ciągle jest pełen pozytywnych emocji. Nagranie jak gotuje jajko bawi każdego.

Emerytura jest dla wielu furtką do spokojnej starości. Dzięki temu świadczeniu starsi ludzie mogą w teorii w końcu skończyć pracować i oddać się swojemu ukochanemu hobby. Niestety, artyści w Polsce mają pod tym względem znacznie ciężej. Krzysztof Cugowski stara się jednak nie tracić dobrego humoru, w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak artysta próbuje swoich kulinarnych sił - wideo bawi do łez.

Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacjąKrzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacjąCzytaj dalej

Emerytura Cugowskiego wywołuje wielki smutek

Muzycy, aktorzy, malarze czy piosenkarze - wszystkich ich łączy problem związany z emeryturą. Szczególne kłopoty mają starsi przedstawiciele tej grupy zawodowej, którzy zaczynali pracować jeszcze za czasów komuny. Jednym z nich jest Krzysztof Cugowski.

Na polskiej scenie muzycznej obecny jest od 50 lat. Obecnie najbardziej znany jest ze śpiewania w zespole Budka Suflera, z którym ma wiele hitów i przebojów. Wraz z członkami Budki zbudował ogromną karierę, lecz mimo to, jak sam przyznaje, nie należy do zamożnych.

Wszystko spowodowane jest składkami, jakie odprowadzają ludzie parający się twórczym tworzeniem. Dawniej były one znacznie mniejsze, co przekłada się bezpośrednio na sumaryczną wysokość comiesięcznego świadczenia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Delektujesz się kawą zaraz po przebudzeniu? Błąd, wystarczy pić ją o innej porze dania, a od razu poczujesz niesamowite efekty
  2. Niestety, przekazano najgorszą wiadomość. Nie żyje, Zakopane i Tatry w żałobie
  3. Płakała, mówiła o chlebie i wystosowała dramatyczny apel. Zrozpaczona córka sprzedawców kwiatów nagrała poruszające wideo

- Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie - tłumaczy Cugowski w rozmowie z tygodnikiem "Świat i Ludzie".

- Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych. Owszem, rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej? - dodaje dalej w rozmowie. Do niedawna jego emerytura należała do jednych z najniższych w kraju.

Jak czytamy na portalu gwiazdy.wp: "Jeszcze kilka lat temu świadczenie z ZUS-u wynosiło w przypadku artysty 570 zł miesięcznie." Od kilku lat jest znacznie lepiej, ponieważ od 2018 roku dostaje ponad 1000 złotych. Biorąc jednak pod uwagę obecne ceny żywności i dodając do niej koszty życia, nie dałby rady długo wytrzymać.

Najzwyklejszy obiad potrafi wszak często wynosić nawet 50 złotych, jeśli chce się zjeść coś bardziej wykwintnego i pożywnego. Mimo swojej niskiej emerytury, Cugowskiego nie opuszcza humor i chęć do zabawy. Na jednym z nagrań udostępnionym na kanale Radio Złote Przeboje na Youtube widać to bardzo wyraźnie.

Muzyk został poproszony przez prowadzącego o wykonanie bardzo prostej wbrew pozorom czynności kulinarnej. Mowa oczywiście o ugotowaniu jajka. Z początku Cugowski miał niepokój wypisany na twarzy, lecz zaraz zabrał się do gotowania.

Jego ukochana żona stała obok i przyglądała się całej operacji - nie mogła się jednak powstrzymać i udzieliła mu rady. Jeśli jesteście ciekawi co wyszło z jego zmagań w kuchni, możecie sami zobaczyć na nagraniu poniżej.

Pani Ola nie korzysta z godzin dla seniorów. Powód zadziwia, handlowcy biją na alarmPani Ola nie korzysta z godzin dla seniorów. Powód zadziwia, handlowcy biją na alarmCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jeżeli masz na telefonie aplikacje z tej listy, od razu je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożone
  2. Nikt się nie spodziewał, że Marta Manowska robi podobne rzeczy. Nieznane fakty z jej życia prywatnego
  3. Najlepszy syrop przed snem, ukoi nerwy i zapewni ci spokojną noc. Wystarczą jedynie 3 składniki
  4. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
  5. Została Ci dynia po Halloween? Zrób z niej pyszny sernik dyniowy bez pieczenia, w sam raz do popołudniowej kawy
  6. Najbardziej nietypowe objawy nowotworów. Łatwo je przeoczyć, niestety błąd może mieć najwyższą cenę
  7. Obeszli obostrzenia na Wszystkich Świętych, cmentarze są otwarte. Wyjątkowa sytuacja w jednym miejscu w Polsce

Źródło: gwiazdy.wp.pl, youtube.com/Radio Złote Przeboje

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł