Emerytura okazała się trudnym czasem(Zdjęcie poglądowe) Pixabay / congerdesign

Błagająca o pomoc pani Ela usłyszała, że ma o 248 zł za dużą emeryturę. Nie stać jej na jedzenie

Emerytura powinna być spokojnym czasem odpoczynków dla seniorów. Niestety, niekiedy wiąże się ona z problemami. Pani Ela przekonała się o tym na własnej skórze. Prośba o pomoc spotkała się z odmową. Uznano, że jej emerytura jest zbyt wysoka.

Upragniona emerytura niekiedy wiąże się z prawdziwym ludzkim dramatem. Pani Ela otrzymywała świadczenie w tak niskiej kwocie, że nie starczało jej nawet na jedzenie. Jej historia może przyprawić o ciarki.

Ziemniaki wrzucasz do zimnej wody czy na wrzątek? Prawie wszyscy popełniają fatalny błądZiemniaki wrzucasz do zimnej wody czy na wrzątek? Prawie wszyscy popełniają fatalny błądCzytaj dalej

Emerytura i trudne życie pani Eli

Wielu seniorów nie może doczekać się dnia, w którym emerytura stanie się faktem. Niektórzy jednak patrzą na te dni z przerażeniem. Wszystko za sprawą wyjątkowo niskich świadczeń. Do tego grona z pewnością należała pani Ela. Kiedy zgłosiła się po pomoc usłyszała, że jej emerytura jest i tak zbyt wysoka o 248 złotych. Ile pieniędzy otrzymuje zrozpaczona seniorka?

Emerytura w wysokości 848 złotych woła o pomstę do nieba. Niestety, właśnie taką kwotę świadczenia co miesiąc otrzymywała pani Ela. Jej historia została przedstawiona przez jedną z użytkowniczek Facebooka. Kobieta wyznała, że starsza pani podeszła do niej ze łzami w oczach prosząc o jedzenie. Emerytka nie mogła sobie pozwolić na taki wydatek. Ponadto nie miała dzieci ani męża, w związku z tym jedyną pomoc mogła otrzymać od państwa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  2. Nagły, pilny alarm w Europie. Może być wybuch. Może zrujnować plany tysięcy turystów
  3. Masz pod ręką monetę 5 zł? Weź jutro do Biedronki, będzie miała ogromną moc nabywczą

Zbyt wysoka emerytura

Okazuje się, że przymierająca głodem emerytka nie może liczyć na dofinansowanie do czynszu. Powodem jest zbyt wysoka emerytura, aby załapać się na dodatkowe świadczenie powinna ona wynosić 600 złotych. Nie da się ukryć, że taka sytuacja jest niezwykle oburzająca. Starość z widmem głodu bez wątpienia może napawać sporymi obawami. Pani Ela prosząc obcą kobietę o jedzenie otrzymała od niej paczkę podstawowych produktów spożywczych. Nawet taka forma pomocy może być niezwykle cenna.

Smutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięSmutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Już niebawem w aptekach czeka nas spora niespodzianka. Z pewnością z niej skorzystasz
  2. Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
  3. Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej diety
  4. Najlepsze, najszybsze, najpyszniejsze ciasto bez pieczenia. Nie da się opisać smaku, jest boskie
  5. Lata całe nie widziano ich w Polsce. Polak znalazł grzyby warte 7 tys. euro/kg
  6. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

Źródło: WP Finanse

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł