Emerytura gwiazd jest smutnie niskaTOMASZ RADZIK/East News

Inni narzekają na niską emeryturą, Barszczewska nie będzie jej mieć wcale. Niedawno z sentymentem odpowiadała o zamiłowaniu do zup i pomidorów, które przypominają jej dzieciństwo

Emerytura wielu polskich gwiazd nie jest najwyższa, jednak Barszczewska jest w tragicznej sytuacji - okazuje się, że nie będzie jej mieć wcale. Jeszcze nie tak dawno wspominała o zupach i pomidorach, które przypominają jej dzieciństwo. Aktorzy i muzycy zdradzają szczegóły swoich emerytur.

Emerytura jest świadczeniem finansowanym przez Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Może na nią liczyć każdy, kto pracując odprowadzał składki emerytalne do skarbu państwo. Charakterystyka pracy aktorów, muzyków i innych artystów sprawia, że często wielu z nich może liczyć na minimalne sumy emerytury. Grażyna Barszczewska ma jednak bardzo wyjątkową sytuację. Twierdzi, że jej żadne pieniądze nie przysługują. Mimo wszystko jest w stanie z nostalgią wspominać swoje dzieciństwo i opowiadać o zamiłowaniu do zup i pomidorów.

Dariusz Gnatowski zmarł na zapalenie płuc, jednak zmagał się z inną nieuleczalną chorobą. Przez nią niemal stracił nogę i przeszedł na specjalną dietęDariusz Gnatowski zmarł na zapalenie płuc, jednak zmagał się z inną nieuleczalną chorobą. Przez nią niemal stracił nogę i przeszedł na specjalną dietęCzytaj dalej

Emerytura artystów pozostawia wiele do życzenia

Dla wielu ludzi przejście na emeryturę oznacza czas na rozwijanie swojego hobby. Koniec czynnej pracy zawodowej i oszczędności z całego życia pozwalają zaangażować się w sprawy, na które wcześniej było wystarczająco dużo czasu. Niestety, choć mogłoby wydawać się zupełnie inaczej, artyści nie mogą pozwolić sobie na taki luksus.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ciocia po latach zdradziła przepis na schabowe z niespodzianką. Smak totalnie zaskoczył wszystkich, dosłownie rozpływają się w ustach
  2. Pilny apel PKP do wszystkich podróżujących. Nie wolno go lekceważyć
  3. Polak trafił prosto w serce, a potem bez skrupułów zjadł dostojnego "króla puszczy". Powody porażają, za haniebny czyn słono zapłaci

Za wszystko bowiem odpowiada specyfika zawodu muzyka czy aktora. Tacy ludzie są często zatrudniani na umowach, które nie zawierają w sobie możliwości odkładania składek na emeryturę. Oczywiście można oszczędzać samodzielnie, jednak wiadomo jak to wygląda w praktyce - często przyjemności kuszą zbyt mocno i zaoszczędzone sumy znikają w mgnieniu oka.

Niedawno Alicja Majewska zdradziła, że na rzecz emerytury, na jej konto wpływa jedynie 1000 złotych. Choć gwiazda znana jest przez prawie każdego Polaka, a jej szlagiery grają w wielu miejscach czy imprezach, ciężko byłoby jej się utrzymać z tej sumy.

Maryla Rodowicz także nie może pochwalić się wysoką emeryturą - jej świadczenie wynosi jedynie około 1500 złotych. Jak sama tłumaczyła: - Cóż mogę powiedzieć. Też mam niską emeryturę(...) Kiedyś to w ogóle nie był temat i dlatego te składki były niskie - dlatego do dzisiaj czynnie uczestniczy w koncertach.

Mimo wszystko to sytuacja Grażyny Barszczewskiej jest jedną z najgorszych. Aktorka nie ma bowiem żadnej szansy na emeryturę ponieważ: - Ja to w ogóle nie będę miała emerytury, bo pracuję na umowie śmieciowej - tłumaczyła plejadzie Barszczewska. Nie tak dawno temu opowiadała z rozrzewnieniem o swoim dzieciństwie.

Tak aktorka wspomina swoje dzieciństwo:

- Pamiętam werandę w domu dziadków pod Tykocinem, gdzie jeździłam na wakacje: kota wygrzewającego się na słońcu, bujany fotel babci, miskę pomidorów, które pałaszowałam z cukrem, i wielkie kosze warzyw, czekające na swoją kolej. Z kuzynami urządzaliśmy pomidorowe bitwy, po których odbywało się zbiorowe czyszczenie dzieciarni. Zapach pomidorów i jeszcze leśnych poziomek chodzi za mną wszędzie - opowiadała Barszczewska dziennikarzom z portalu Weranda.

Zaskoczyć może, że aktorka takiej klasy, ma niecodzienne ulubione danie. Okazuje się, że Grażyna najbardziej lubi zupę pomidorową:

- Na początek w menu koniecznie musi się pojawić pomidorówka. Bo ja za pomidorami wprost przepadam - zwierza się w wywiadzie.

Media potwierdziły, Lara Gessler urodziła. Niedawno wyjawiła płeć swojego pierwszego dzieckaMedia potwierdziły, Lara Gessler urodziła. Niedawno wyjawiła płeć swojego pierwszego dzieckaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jest nowa stawka płacy minimalnej. W 2021 roku zarobicie więcej, wiemy już dokładnie o ile
  2. Tylko u nas: Józef z "Rolnik szuka żony" przyłapany na kłamstwie? Dowody są oczywiste, fani nie dowierzają
  3. Przepyszne ciasto ze zdjęcia zrobisz w 15 minut, bez pieczenia i stania z zegarkiem w ręku. Znajomi od razu poproszą o przepis
  4. Najlepszy z możliwych? Gessler zdradziła swój przepis na idealne ciasto drożdżowe
  5. Dzieje się, nagła wiadomość. Uwielbiana sieć sklepów obeszła godziny dla seniorów
  6. Zabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynka
  7. Czołowa dziennikarka TVP będzie miała kłopoty u Jacka Kurskiego? Wyłamała się

Źródło: plejada.pl, weranda.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł