Emerytura znów stała się pięknaFacebook / Sabina Nalepa

81-letnia Janina żyje za głodową emeryturę i para się sprzedażą oscypków. Los zesłał na jej drogę prawdziwe anioły

Emerytura spędza sen z powiek wielu seniorom. Pani Janina z uwagi na niską wysokość świadczenia zajmuje się sprzedażą oscypków. Mimo podeszłego wieku, robi to z uśmiechem na twarzy. Staruszka nie spodziewała się, że los odwzajemni ten uśmiech.

Nie da się ukryć, że emerytura w znacznym stopniu wpływa na komfort życia seniorów. Niestety, czasami zdarza się tak, że pieniądze ze świadczenia pozostawiają wiele do życzenia. Nie inaczej jest w przypadku pani Janiny.

Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesieńKrólowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesieńCzytaj dalej

Głodowa emerytura zmusiła ją do podjęcia pracy

Niejednokrotnie mogliśmy zetknąć się z historiami, w których emerytura okazywała się zmorą. Jakiś czas temu opisywaliśmy losy pani Eli, której nie było stać nawet na jedzenie. Tym razem przybliżmy historię 81-letniej pani Janiny.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Gazeta, emerytura pani Janiny była na tyle niska, że musiała pracować mając 81-lat. Dla wielu coś takiego jest nie do pomyślenie. Niestety, życie czasami bywa bezlitosne. Emerytka zajęła się sprzedażą oscypków.

Emerytura pod znakiem sprzedaży oscypków została zauważona przez Sabinę Nalepę. Właśnie ona nagłośniła przypadek pani Janiny w mediach społecznościowych. Jej losy wzbudziły żywne zainteresowanie internautów.

Jak donosi portal Gazeta, Sabina Nalepa pracuje jako przedstawicielka handlowa i z racji tego dużo podróżuje. Podczas wyprawy do Zakopanego zauważyła 810latkę sprzedającą oscypki. Staruszka robiła to mimo zagrożenia epidemiologicznego i fatalnej pogody. Dopiero później okazało się, że winna temu jest bardzo niska emerytura.

Dzisiaj grzeje:

  1. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos
  2. Nowe obostrzenia dla Polaków przekraczających granicę. Wpisali nas na czerwoną listę, nie ma odwrotu
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach

Emerytura pani Janiny wołała o pomstę do nieba

- Czy ktoś się wybiera w najbliższym czasie do Zakopanego ? Jeżeli tak, to bardzo polecam oscypki u starszej Pani, stoi od rana do późnego wieczora, niestety życie układa różne scenariusze, pracuje dalej mimo tego, że ma 81 lat, emerytura nie przekracza 1100 zł, mąż zmarł 17 lat temu, została sama ale pomimo tego ma uśmiech na twarzy. Wiem jaka jest siła internetu, więc pisze ten post, zapytałam czy mogę zrobić zdjęcie i dodać post o oscypkach, zgodziła się i jednocześnie bardzo ucieszyła. Oscypki bardzo dobre, wszystko świeżutkie! Bardzo duży wybór jak widać oscypków, miodów, dżemów - napisała Sabina Nalepa na swoim Facebooku. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Wpis został udostępniony 30 tysięcy razy. Po oscypki od 81-latki zaczęły ustawiać się kolejki. Wszyscy chętnie kupowali od niej świeże i pyszne produkty regionalne. Pani Janina bez wątpienia niezwykle ucieszyła się z takiego obrotu spraw.

- Ja nie wiedziałam, że internet jest taką potęgą i że ludzie mają takie dobre serce. Stają, przychodzą i mówią: Ale pani jest słynna w internecie - powiedziała pani Janina w rozmowie z radiem Kraków, przytaczanej przez portal Gazeta.

- W sobotę, niedzielę sprzedałam wszystko. Ja mam świeżusieńkie oscypki, wszyscy to mówią. Już owczych nie ma. Redyki przeszły, teraz będą tylko krowie. Kto mówi, że ma owcze oscypki, nie mówi prawdy - powiedziała 81-latka. Do sprawy odniosła się również Sabina Nalepa.

- Aż takiego dużego odzewu się nie spodziewałam, bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Gdy powiedziałam pani Janinie o tym, ile osób ten post widziało, polubiło, udostępniło to aż się złapała za głowę i bardzo ucieszyła. "Jesteś moim aniołem" - usłyszałam. Powiedziała mi jeszcze, żeby Bóg dał mi dużo zdrowa i wynagrodził mi to, co dla niej zrobiłam - powiedziała kobieta, dzięki której pani Janina może cieszyć się dodatkowym przychodem. Okazuje się, że nawet niska emerytura może czasami nie być aż tak dotkliwa.

Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówNiemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze
  2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Groźne bakterie w popularnym produkcie, ogromne niebezpieczeństwo dla starszych osób
  3. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda
  4. Wyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną noc
  5. Oniemiejesz z zachwytu na sam widok schabowych z jej przepisu. Oszołomi cię, co robi z kapustą
  6. Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesienia
  7. Kamery TVN przypadkowo uchwyciły skandaliczną sytuację na proteście. Policja nie wiedziała, co robić

Źródła: Gazeta.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł