Emerytura Magdy zmieniła w jej życiu wszystko.pixabay/Compenion

Magda na emeryturze prawie nie kupuje jedzenia, a czuje się o 10 lat młodsza. Wszystko za sprawą 1. rzeczy

Emerytura niemal zawsze wiąże się ze zmianami - także w sferze wydatków na jedzenie. Na własnej skórze przekonała się o tym Magda, która zauważyła, że jej nawyki żywieniowe i sposób robienia zakupów jej nie służą. Jedna kluczowa decyzja pociągnęła za sobą same pozytywne zmiany.

Emerytura Magdy nie pozwalała jej na rozrzutność. Kobieta uzbierała co prawda nieco oszczędności i była pewna, że niewiele będzie musiało się zmienić w jej życiu - była w błędzie. 62-latka była zaskoczona, że zaskórniaki nie wystarczą jej na długo, gdy jej dochody znacznie się zmniejszyły. Postanowiła więc prześledzić swoje wydatki i doszła do zaskakujących wniosków, które zmusiły ją do oszczędzania. Kolejne zmiany sprawiły, że emerytka zupełnie zmieniła styl życia.

Zaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoZaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoCzytaj dalej

Emerytura Magdy zmieniła w jej życiu wszystko

Emerytura Magdy Kaliskiej z Warszawy mogła stać się wyłącznie przyczyną zmartwień i odmawiania sobie pyszności, ale stało się zupełnie inaczej. Kobieta sprawdziła, na co wydaje najwięcej, by zaoszczędzić jak najwięcej. Samotne życie okazało się dość kosztowne - emerytka zauważyła, że zużywa bardzo duże ilości wody i prądu i od razu zaczęła szukać sposobów na oszczędzanie. Już po chwili przypadkowo trafiła na informację o tym, jak wiele cennych produktów marnuje się każdego roku. Magda postanowiła zupełnie zmienić swoje podejście do zakupów, dzięki czemu odkryła prawdziwą pasję.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nagła, zła wiadomość od ministerstwa. Klienci sklepów będą niezadowoleni
  2. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
  3. Zawieszenie czternastki na 3 lata, 30% pensji mniej i zmiana zasad zarabiania. Jest groźba strajku generalnego

- "W samej Polsce rocznie wyrzucamy ok. 9 mln ton jedzenia! Statystyczny Polak marnuje rocznie 247 kg żywności, gdy tymczasem na świecie z powodu niedożywienia cierpi ok. 795 mln osób - opowiedziała w rozmowie z WP Kobieta. Magdę mocno zdziwiło to, ile wody zużywa się do produkcji jedzenia, które ląduje na śmietniku. Natychmiast podjęła radykalną decyzję, by nie marnować zarówno cennej wody, jak i jedzenia. Emerytka została ratowniczką jedzenia i freeganką.

- "Wielu osobom wydaje się, że freeganie to tylko młodzi ludzie, którzy jedynie wyciągają lekko nadpsute jedzenie ze śmietnika, by je zjeść - opowiada. - Tymczasem to styl życia, oparty na postawie antykonsumpcyjnej, polegający przede wszystkim na ograniczeniu korzystania z nowo wyprodukowanych dóbr i towarów, dzięki czemu ogranicza się masową produkcję. Także jedzenia. Freeganie ratują je z koszy wielkich sklepów, które z niewiadomych przyczyn wyrzucają je, zamiast rozdać potrzebującym - wyjaśniła zatroskana Magda.

Chwilę później zajęła się też pozyskiwaniem z knajp, barów i sklepów produktów i żywności o krótkim terminie przydatności lub takich, których właściciele nie są w stanie sprzedać lub wykorzystać. Jedzenie zamiast trafiać do kosza, jest dowożone najbardziej potrzebującym, starszym i chorym. Dzisiaj Magda jest weganką, sama robi kosmetyki, hoduje zioła i śpi przez cały rok przy otwartym balkonie, dzięki czemu czuje się 10 lat młodziej. Zmiana trybu życia wpłynęła więc nie tylko na jej samopoczucie, ale i na wygląd.

Najlepsze newsy:

  1. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Polacy, uwaga
  2. Jacek Kurski jeszcze niedawno napierał na dziennikarza? Rzecznik Praw Obywatelskich wezwał go do odpowiedzi, padły poważne oskarżenia
  3. Europejskie państwo przywraca restrykcje. Wyjazd na wakacje może być utrudniony
  4. Magda na emeryturze prawie nie kupuje jedzenia, a czuje się o 10 lat młodsza. Wszystko za sprawą 1. rzeczy
  5. Rewelacyjnie kisi ogórki według tajemnego przepisu. Wyjawił go, cała rodzina błaga mężczyznę o przetwory
  6. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  7. Tragiczna wiadomość obiegła media. Komitet olimpijski: Nie żyje legenda sportu, miała 99 lat

Źródło: WP


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł