Folia spożywczaKadr z kanału Doskonały udostępnionego na portalu youtube.com/pixabay/mohamed_hassan

Włóż folię spożywczą do zamrażalnika. Oszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów

Folia spożywcza jest nieocenionym produktem, który sprawdza się na co dzień w kuchni, ale jej rozwijanie potrafi wystawić naszą cierpliwość na próbę. Zazwyczaj rwie się tam, gdzie nie powinna i klei się do wszystkiego, co uniemożliwia jej precyzyjne wykorzystanie. Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się ciekawym rozwiązaniem tego problemu. Wystarczy włożyć folię do zamrażalnika i po problemie.

Folia spożywcza znajduje się wśród produktów, z których najczęściej korzystamy w kuchni. Przede wszystkim ułatwia przechowywanie, ale i pakowanie żywności, dzięki czemu możemy cieszyć się aromatycznymi daniami znacznie dłużej.

Problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba folię rozwinąć i podzielić na potrzebne części. Wszyscy wiemy, że jest to niesamowicie problemowe. Ten tani i niezwykle uniwersalny przedmiot ciężko się rozwija, co przyprawia nas o brak cierpliwości.

TikTok to już nie tylko platforma pełna śmiesznych, viralowych treści. To również skarbnica cennych tricków, które przedstawione są w formie szybkich tutoriali. Jednym z nich okazał się właśnie sposób na przechowywanie folii spożywczej w zamrażalniku. Jesteśmy pewni, że od teraz będziecie trzymać ją tylko tam.

Folia spożywcza prosto z zamrażalnika

Zazwyczaj trzymamy ją w szafce kuchennej i nie zastanawiamy się nad tym, czy aby na pewno jest to właściwy wybór. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. To właśnie sprawia, że kiedy przychodzi do skorzystania z folii, spotykamy się z licznymi utrudnieniami.

Znacie aktora z serialu Znacie aktora z serialu "Magnum"? Po obiedzie w restauracji zrobił coś piorunującego, nie można uwierzyćCzytaj dalej

Szczególnie kiedy śpieszymy się i zależy nam na czasie, ta nie chce się rozwijać.Rwie się, klei do wszystkiego i utrudnia nam sprawne opakowanie przedmiotów czy jedzenia. Na TikToku pojawił się filmik, na którym użytkowniczka prezentuje swój sposób na przechowywanie spożywczej folii. Pomoc zamrażalnika okazała się nieoceniona.

Wszystko dzięki niskiej temperaturze, która ma pozytywny wpływ na folię. Dzięki temu ta przestaje się sklejać i łatwo się rozwija. Staje się też bardziej sztywna i o wiele wygodniej się nią operuje. Jeśli dotychczas korzystanie z folii kojarzyło wam się z brakiem cierpliwości i straconym czasem, warto przestawić się na przechowanie jej w zamrażalniku. Warto wiedzieć o prawidłowym przechowywaniu produktów, co z pewnością ułatwi nasze działania. Tutaj pisaliśmy o tym, w jaki sposób przechowywać koperek, aby ten nie stracił swojego aromatu. Nie zabrakło również artykułu o najczęściej popełnianych błędach przy mrożeniu produktów spożywczych. Przeczytacie o tym w tym artykule.

Inne tricki z wykorzystaniem zamrażalnika

Nietypowym rozwiązaniem na nieprzyjemny zapach butów jest wstawienie ich do zamrażalnika.Ujemna temperatura pomoże nam uporać się z zapachem, a przy okazji nie zniszczy naszego obuwia.

Często decydujemy się na wstawienie butów do pralki, jednak nie zawsze może się to okazać właściwym pomysłem. Buty mogą ulec zniszczeniu, co nie tylko będzie stratą czasu, ale i pieniędzy. Warto zatem skorzystać z tego rozwiązania, a szczególnie, jeśli materiał może nie współgrać z nadmiernym szorowaniem i moczeniem.

Kilkukrotne powtórzenie tej czynności pomoże nam zażegnać przykry problem. To samo dotyczy pleśni, która mogła pojawić się w naszym obuwiu. Wystarczy, że włożymy je na 48 godzin do zamrażalnika. Taki czas może wpłynąć na zabicie zarodników grzybów, których pojawienie się oznacza dla nas najczęściej pożegnanie się z ulubioną parą butów.

Zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzi z filmu Przydatne sztuczki z przezroczystą folią spożywczą| Doskonały na kanale "Doskonały" na platformie YouTube.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gotowanie.onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł