Owoce i warzywa na śmietnikuWikipedia / autor: Foerster / licencja CC 1.0

Nocą szukają jedzenia na śmietniku, choć stać ich na zrobienie wypasionych zakupów. Gdy dowiesz się dlaczego, sam się zastanowisz

Freeganie osiągnęli mistrzostwo w zdobywaniu darmowego jedzenia. Poszukiwanie jedzenia na śmietnikach może wydawać się kontrowersyjnie, jednak oni mają swoje powody. Niektóre z nich są naprawdę przekonujące.

Freeganie starają się ograniczyć do minimum wszelkie wizyty w tradycyjnych sklepach. Zamiast przechadzania się pomiędzy wypełnionymi po brzegi półkami sklepowymi wybierają... śmietniki. Z pozoru może to wydawać się całkowitym szaleństwem. Jednak warto wniknąć w świat freegan, by sprawdzić, czy przypadkiem nie mają sporo racji.

Koniecznie dodaj ją do ciasta drożdżowego. Efekty zadziwią, nie będziesz już robić inaczejKoniecznie dodaj ją do ciasta drożdżowego. Efekty zadziwią, nie będziesz już robić inaczejCzytaj dalej

Freeganie - mity i półprawdy

Wielu ludziom szukanie jedzenia na śmietnikach kojarzy się z biedą i brakiem higieny. Jednak freeganie nie decydują się na ten styl życia z powodu braków finansowych. Niejednokrotnie są ludźmi żyjącymi na zadowalającym poziomie. Buszowanie po przysklepowych śmietnikach nie zawsze jest także brudnym zajęciem. Pojemniki na odpadki bio to nie jest sterta śmierdzących i zgniłych warzyw czy owoców, a wręcz przeciwnie. W takie miejsca trafiają pełne palety całkowicie dobrych warzyw i owoców, ich jedynym grzechem może być niepożądany kształt, krótki termin przydatności czy wymiana ekspozycji. Szukanie jedzenia w śmietnikach to także nie nurkowanie po łokcie w odpadach - czyściutkie, zapakowanie produkty często są na samym szczycie pojemnika na śmieci. Oczywiście każdy szanujący się freeganin ma swój własny ekwipunek w postaci rękawiczek oraz plecaka, by w pełni higienicznie przetransportować zdobyte jedzenie do domu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Do wzięcia nawet 18 750 zł dopłaty, a tylko 249 wniosków. Zostało już jedynie kilka dni

W mediach freeganie przedstawiani są jako młodzi, zbuntowani ludzie. Jednak często to wieloletni styl życia, podyktowany w pełni racjonalnymi przesłankami. Przede wszystkim możemy oszczędzić górę pieniędzy. Wszystko, co uda się nam wyciągnąć jest całkowicie darmowe, a do przygotowania pełnoprawnych potraw obiadowych wystarczy nam tylko kilka sklepowych dodatków. Ale kwestie finansowe to sprawa drugorzędna. Freeganie troszczą się przede wszystkim o środowisko. Spożywanie świeżych produktów, które sklepy hurtowo wyrzucają to pewnego rodzaju protest wobec ogromnego marnotrawstwa jedzenia na świecie. W samej Polsce marnuje się rocznie około 9 milionów ton jedzenia. Freeganie nie chcą do tego przykładać ręki, dlatego korzystają z tego, co ktoś inny postanowił wyrzucić.

Najlepsze newsy:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
  4. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  5. Kolobrzeskie ogórki kiszone lepsze od tradycyjnych? Sekretem jest jeden tajemniczy składnik
  6. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  7. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwości

Źródło: krakowski-centus

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł