Fusy po herbacie i ich zastosowaniePixabay / jmexclusives

Niebywałe zastosowanie fusów po herbacie. Dzięki nim w domu będzie lśniło

Każdy z miłośników herbaty zdaje sobie sprawę, że jej najróżniejsze odmiany mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Zazwyczaj po wypiciu tego uwielbianego napoju fusy po herbacie są przez nas wyrzucane. Warto jednak się przed tym powstrzymać, ponieważ ich zastosowanie jest niezwykle użyteczne podczas domowych porządków.

Nie od dziś wiadomo, że niektóre produkty powszechnie uważane za resztki mogą być jeszcze wykorzystane. Przeważnie używa się ich jako nawozów. Jednak spektrum zastosowań jest niezwykle różnorodne. Idealnym tego przykładem są fusy po herbacie. Jakie mają właściwości?

Skandal, pacjenci szpitali masowo robią porażające zdjęcia w polskich szpitalach. Więźniowie nie pracują na swoje utrzymanie, a jedzą lepiej?Skandal, pacjenci szpitali masowo robią porażające zdjęcia w polskich szpitalach. Więźniowie nie pracują na swoje utrzymanie, a jedzą lepiej?Czytaj dalej

Fusy po herbacie i ich niezwykłe zastosowanie

Herbata to jeden z napojów, który cieszy się niebywałą popularnością na całym świecie. Ciężko znaleźć domostwo, w którym nie byłoby jej na jednej z półek. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę jak bardzo użyteczne mogą być fusy po herbacie. Statystyczny Polak w przeciągu roku wytwarza ich około kilograma. W związku z tym warto wiedzieć jak można je wykorzystać.

Fusy po herbacie mogą sprawdzić się jako kosmetyki. przykładowo te z zielonej odmiany idealnie nadają się na peeling, ponieważ są bogate w witaminy C, E, grupy B oraz PP. Ponadto fusy z herbaty mogą idealnie sprawdzić się jako okład na opuchnięte oczy. Jednak najbardziej zaskakującym zastosowaniem jest wykorzystanie ich podczas domowych porządków.

Dzisiaj grzeje:
1. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Domowe porządki będą o wiele łatwiejsze

Nieporządek w domu może być prawdziwą zmorą. Na szczęście w jego pozbyciu mogą nam pomóc fusy po herbacie. Podczas zmywania wystarczy, że wrzucimy torebkę z nimi do zlewu, wówczas o wiele łatwiej będzie domyć naczynia. To nie jest jedyne zastosowanie. Wilgotną torebkę z fusami można użyć do nadania świeżości drewnianym meblom i podłogom. Wystarczy je nią przetrzeć. Fusy po herbacie sprawdzą się również w myciu okien. Dodane do wody sprawią, że będą lśnić wolne od smug. Ponadto teina, którą można znaleźć w herbacie zapobiega powstawaniu rdzy.

Najlepsze newsy:

  1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  2. W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bon
  3. Pozornie proste wyzwanie. Niemal nikt nie odpowie na pytanie dobrze
  4. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  5. W 7 minut pozbędziesz się mszyc i mrówek. Jest niebywały sposób, wszystko dzięki cudownej miksturze
  6. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy

Źródło: Kawaczyherbata.pl

Następny artykuł