Galareta i wypowiedź BrytyjczykaPixabay / wirdefalks

Brytyjczyk bezlitośnie wyśmiewa kultowe, polskie danie. Porównuje je do śmietnika, bardzo krzywdzące słowa

Nie da się ukryć, że galareta uchodzi za jeden z największych specjałów naszej rodzimej kuchni. Słowa Brytyjczyka mogą wywołać nie lada konsternację. Stwierdził on, że galareta smakuje gorzej od resztek z dna śmietnika. Obok takich słów ciężko przejść obojętnie.

Dla wielu smakoszy galareta jest fantastycznym daniem, któremu nie sposób się oprzeć. Okazuje się, że w oczach obcokrajowców jawi się ona jako niejadalne paskudztwo. Brytyjczyk nie pozostawił na uwielbianym specjale suchej nitki.

Czy w Wigilię można jeść mięso? Wszyscy byliśmy w koszmarnym błędzie, odpowiedź sprawi, że oniemiejeszCzy w Wigilię można jeść mięso? Wszyscy byliśmy w koszmarnym błędzie, odpowiedź sprawi, że oniemiejeszCzytaj dalej

Galareta i kontrowersyjna wypowiedź Brytyjczyka

Wiele osób najprawdopodobniej zakłada, że galareta jest jednym z przysmaków okresu PRL-u. Jej historia jest jednak znacznie bardziej odległa. Niektórzy zakładają, że może sięgać ona nawet XVI wieku. Serwowano ją ponoć na przyjęciu weselnym Zygmunta I Starego i Bony Sforzy.

Oczywiście dawniej galareta prezentowała się nieco inaczej, jednak przez wieki przekształciła się w dobrze znany frykas. Niestety, nie wszyscy doceniają jej walory smakowe. Swoją opinią podzielił się Brytyjczyk, będący profesorem na SWPS w Warszawie.

Właśnie przypomniałem sobie o najgorszym, co ma do zaoferowania polska kuchnia. Rozdrobnione mięso z warzywami w galarecie. Wygląda na to, że ktoś próbował wykorzystać rzeczy, które normalnie znajdziesz na dnie pojemnika na śmieci. A smakuje jeszcze gorzej - głosił wpis zamieszczony przez Brytyjczyka na Twitterze. Galareta z pewnością nie zasługuje na tak drastyczne określenia.

Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony Polaków, dla których galareta jest istotnym elementem swojskiej kuchni. Ich słowa z pewnością nie przypadły do gustu Brytyjczykowi. Tym bardziej że wzięto pod lupę specjały z jego ojczyzny.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Galareta kontra brytyjskie dania

Pod wpisem pojawiła się masa komentarzy. Okazało się, że stosunek do galarety jest ambiwalentny. Jednak większość użytkowników zachwalała rodzimy specjał. Niektórzy sugerowali, że smakuje o wiele lepiej, jeżeli doda się do niego octu lub cytryny.

Oczywiście niektóre z komentarzy można uznać za wulgarne i niegodne przytaczania. Najciekawsze spośród nich pojawiły się na portalu Wykop, na którym słowa Brytyjczyka wywołały spore zamieszanie. Jak odniesiono się do jego wpisu?

Ich kiełbasy są tak zmielone, że bardziej przypominają parówki więc dla niego i tak te kawałki były za duże - napisał jeden z użytkowników portalu Wykop o brytyjskich kiełbasach. Jak widać, w każdym kraju można znaleźć dania, które wzbudzają mieszane uczucia.

Chyba nie jadł nigdy angielskich jajek w occie. Pyszności- napisał ironicznie jeden z internautów. Nie da się ukryć, że takie specjały mogą być dla Polaków równie odpychające, co galareta dla Brytyjczyków.

Galareta jest uwielbiana przez polskich smakoszy i nic tego raczej nie zmieni. Warto wypróbować przepis Magdy Gessler na ten specjał. Jeżeli nie lubujesz się w tego typu kąskach, wówczas możesz sięgnąć po recepturę na wyborną kapustę.

Za 1 pieroga z kapustą trzeba zapłacić 3-4 zł. Zamówisz catering wigilijny? Ceny nie do pomyśleniaZa 1 pieroga z kapustą trzeba zapłacić 3-4 zł. Zamówisz catering wigilijny? Ceny nie do pomyśleniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Wykop

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł