GalaretkiPixabay / Ulleo

Pamiętasz galaretki w kształcie owoców? Były uwielbianym smakiem dzieciństwa

Galaretki były przez długie lata jednym z najlepszych słodyczy. Do dziś można spotkać je w wielu sklepach. Bezapelacyjnie były hitem wśród dzieci, które miały swoje ulubione smaki i sposoby ich jedzenia.

Galaretki, o których mowa, różniły się od siebie kolorem i smakiem. Dawniej nie zwracano zbyt mocno uwagi na składy produktów, ponieważ nie było ich zbyt wiele. Te obsypane starannie cukrem zaskarbiały sobie serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Galaretki, które do dziś zna każdy Czasy PRL-u kojarzą się z pustkami na półkach sklepowych czy ogromnymi kolejkami. Dzieci, które dostawały paczki od wujków zza granicy były wtedy najszczęśliwszymi, ponieważ miały w paczkach produkty, które często nie były dostępne. Jednym ze słodyczy, które można było jednak znaleźć, były kolorowe galaretki z cukrem. Były one starannie układane w plastikowym pudełku i swoimi kolorami oddawały wrażenie prawdziwych owoców.

Gwiazda Klanu usłyszała porażającą diagnozę. Choroba zmusiła ją do zmiany nawyków żywieniowych, napisała też książkę o specjalnej diecieGwiazda Klanu usłyszała porażającą diagnozę. Choroba zmusiła ją do zmiany nawyków żywieniowych, napisała też książkę o specjalnej diecieCzytaj dalej

Galaretki w kształcie owoców były hitem PRL-u. Znamy przepis.

Niektóre z nich w tamtych czasach również były nieosiągalne. Namiastka owoców pod postacią żelek bardzo szybko stała się hitem. Co ciekawe, do dziś możemy trafić na nie w sklepach. W dzisiejszych czasach zwracamy jednak uwagę na to, co jemy i staramy się ograniczać cukier pod jego prawdziwą postacią. Z uwagi na to, że kultowe galaretki to sam cukier, powstają przepisy na takie, które będą mniej kaloryczne i odrobinę zdrowsze w porównaniu z klasyką.

Dzisiaj grzeje:

  1. Syrop, który jak żaden inny stworzy barierę ochronną przed infekcjami i wzmocni odporność. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę do herbaty
  2. Mocne słowa Gowina na temat lockdownu. Padła deklaracja ws. zakazu podróżowania między województwami
  3. Najlepszy farsz na pierogi zrobisz z mięsa z rosołu. Nie ma doskonalszej receptury

Domowe galaretki w kilka minut Do wykonania domowych galaretek potrzebujemy owoców, żelatyny oraz cukru. Obowiązkowy jest też sok z cytryny. Czasem rodzice swoich pociesz rezygnują z niego na rzecz miodu. Mamy dzisiaj mnóstwo zamienników cukru, z których śmiało można korzystać.

Na 500 gram owoców potrzebujemy 3 łyżeczek soku z cytryny oraz 3 łyżeczek żelatyny. Należy pamiętać, że owoce same w sobie są wyjątkowo słodkie i ilość cukru pozostaje kwestią indywidualną. Jedna kultowa galaretka ma w sobie 49 kcal. Warto zatem stworzyć te domowe, które oddadzą namiastkę tej klasycznej.

Nikt im nie wierzył, gdy mówili, jakie jajka znosi ich kura. Jednym nagraniem zamknęli usta niedowiarkomNikt im nie wierzył, gdy mówili, jakie jajka znosi ich kura. Jednym nagraniem zamknęli usta niedowiarkomCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje aktor podziwiany przez wielu Polaków
  2. Rolnik szuka żony: Józef się przejechał. Wiadomo, która z nim zostanie
  3. Podjęła wyznawanie, przez 5 dni piła sok z selera. Niebywałe, jakich problemów się pozbyła
  4. Kruche rogaliki drożdżowe umilą niejeden jesienny dzień. Mamy najlepszy przepis
  5. Nic im nie dorówna smakiem. Kotlety mielone po węgiersku sprawiają, że w całym domu roznosi się paprykowy aromat
  6. Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzy
  7. W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło świat

źródło: kuchnia.wp.pl

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł