Gastronomia i przyczyna obostrzeńJakub Kossakowski / materiały własne

Miał usłyszeć dlaczego rząd nagle dokonał lockdownu gastronomii. Polacy będą wściekli

Gastronomia bez wątpienia jest branżą bliską sercu każdego smakosza. Nawet osoby, które na co dzień wolą gotować w domowym zaciszu, udają się do restauracji, aby chociażby zaczerpnąć inspiracji. Niestety gastronomia została zamknięta jakiś czas temu. W mediach pojawiły się informacja, które mogą tłumaczyć taką decyzję.

Przed wprowadzaniem przez rząd ograniczeń, gastronomia codziennie mogła cieszyć się zainteresowaniem klientów. Wszystko zmieniło się, kiedy wszystkie restauracje zostały objęte znaczącymi obostrzeniami. Czym najprawdopodobniej były one spowodowane?

Nagły komunikat. Ogromna zmiana w robieniu zakupów podczas godzin dla seniorów w LidluNagły komunikat. Ogromna zmiana w robieniu zakupów podczas godzin dla seniorów w LidluCzytaj dalej

Gastronomia w dobie dotkliwych ograniczeń

Nie da się ukryć, że gastronomia zetknęła się z poważnymi problemami. Wszystko za sprawą mocnych ograniczeń, które rząd wcielił w życie niemal dwa tygodnie temu. Od tego czasu restauracje mogą sprzedawać smakowite jedzenie wyłącznie na wynos.

Wprowadzone obostrzenia sprawiły, że gastronomia znalazła się w sytuacji kryzysowej. Bez wątpienia tak nagłe i znaczące ograniczenie działalności jest wyjątkowo trudne do zaakceptowania. Wiele osób zaczęło spekulować dlaczego podjęto tak radykalne kroki.

- Lokale gastronomiczne będą zamknięte dla klientów. Obostrzenie jest zaplanowane na dwa tygodnie z możliwością przedłużenia, jeśli pod koniec drugiego tygodnia nie zauważymy zmiany w liczbie zakażeń albo co gorsza, jeśli ta liczba będzie cały czas rosła - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji 23 października, przytaczany przez portal Wyborcza. Wówczas premier wyjaśnił dlaczego gastronomia zostaje zamknięta.

- Wiem, że jest to bardzo trudna wiadomość dla właścicieli, prowadzących, także dla klientów, ale zdaniem specjalistów, również od strony naukowej ten temat analizujących, pomieszczenia gastronomiczne to zwykle pomieszczenia, gdzie znajduje się dość dużo osób na niewielkiej powierzchni, w związku z tym dochodzi do częstych zakażeń - powiedział Mateusz Morawiecki. Ostatnio pojawił się znaczący głos w sprawie działań podjętych wobec gastronomii.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nastolatek chciał nocą nazbierać jabłek, rano już nie żył. Szczegóły porażają
  2. Najpiękniejsza wieś w całej Polsce. Jest niesamowita, warto ją odwiedzić
  3. Zaledwie 5 minut i 5 prostych składników dzieli cię od stworzenia rewelacyjnego ciasta, które pokochasz ty i twoja rodzina

Dlaczego gastronomia została zamknięta?

Gastronomia mogła zostać objęta tak poważnymi obostrzeniami z jeszcze jednego powodu. Wypowiedź Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, rzuca nowe światło na przyczynę zamknięcia restauracji.

- Gdy awanturowałem się w sprawie zamknięcia restauracji i klubów fitness, usłyszałem z ust reprezentatywnego członka rządu, że nie chodzi o to, że tam są zakażenia. Chodzi o odebranie ludziom jakichkolwiek powodów do wychodzenia z domu. To jest motywacja rządu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak.

Nie da się ukryć, że tego typu uzasadnienie może wywołać niezadowolenie u wielu Polaków. Gastronomia odgrywa istotną rolę dla klientów oraz przede wszystkim dla właścicieli lokalów. Niestety, póki co nie zapowiada się na zmianę zaistniałego stanu rzeczy.

Gastronomia nadal pozostaje zamknięta. Jedyne co możemy zrobić, to zamawianie jedzenia z naszych ulubionych restauracji. Właśnie w ten sposób, można udzielić wsparcia branży, która znalazła się w poważnych opresjach.

Koniec z niedzielami z zakazem handlu już od listopada? Właśnie komisja przyjęła projekt ustawy, decyzja zapadnie niebawemKoniec z niedzielami z zakazem handlu już od listopada? Właśnie komisja przyjęła projekt ustawy, decyzja zapadnie niebawemCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Już nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzenia
  2. Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
  3. Katarzyna Dowbor pokazała banalnie proste i pyszne danie z ziemniaków. Na sam widok cieknie ślinka
  4. Kotlety a'la pizza są lepsze niż schabowe i mielone razem wzięte. Znajomi będą błagać o przepis, a rodzina o dokładkę
  5. Obierając ziemniaki widzisz pod skórką zielony kolor? Wyrzuć je natychmiast, zjedzenie grozi ogromną tragedią
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wieści. Absolutny rekord zgonów i zachorowań
  7. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna może zakończyć działalność? Eksperci mówią o możliwych rozwiązaniach

Źródła: Money / Wyborcza

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł