Gdańsk zaskoczył cudowną inicjatywąhttps://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gda%C5%84sk_ulica_D%C5%82uga.jpg

W Gdańsku powstała cudowna inicjatywa. Ucieszy każdego smakosza

Gdańsk przygotował prawdziwą gratkę dla smakoszy. W samym środku miasta dostaniesz, to bez czego żaden szanujący się kucharz nie może się obyć w kuchni. Produkty są dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Gdańsk przychodzi na ratunek wszystkim, którzy nadal zapominają o niedzielach niehandlowych. Na ulicach Grobla IV oraz Za Murami powstała niecodzienna farma ziół, która cieszy nozdrza i oczy mieszkańców Gdańska. Inicjatywa pochodzi od Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni i w założenia ma służyć wszystkim, którzy poczują miętę do świeżych ziół. Liczba imponujących rozmiarów donic z ziołową zawartością jest dość słuszna - przy ulicach stanęło łącznie 27 donic po brzegi wypełnionych roślinami. Poniżej prezentujemy listę ziół, w które całkowicie za darmo można się zaopatrzyć na gdańskich ulicach.

Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaPilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaCzytaj dalej

Dla każdego Gdańsk ma coś świeżego

Zioła wystawione są do użytku publicznego. Oznacza to, że jeśli tylko mamy ochotę na kilka listów świeżych ziół - bez skrępowania możemy się w nie zapatrzyć. Żadne służby nie będą miały o to do nas pretensji. Jednak warto pamiętać o złotej zasadzie umiaru, zrywajmy listki z rozwagą i według własnych potrzeb. Przede wszystkim nie wyrywajmy ziół z korzeniami, zerwijmy kilka liści z góry. Dzięki temu rośliny będą mogły bez przeszkód dalej rosnąć, dając nam kolejną porcję świeżych liści. Gdański projekt ma za zadanie promowanie uprawy ziół we własnych ogródkach oraz na balkonach, a także zwrócić uwagę na przestrzeń miejską, w której nadal często brakuje zieleni.

Dzisiaj grzeje:

Jakie kompozycje znajdziemy w ziołowych donicach?

Donice zawierają 3 kompozycje ziół w zależności od ich zastosowania. Pierwsza kompozycja to zioła kuchenne takie jak: mięta, lubczyk, ziele angielskie, tymianek, rozmaryn czy koperek - przy ich użyciu doprawimy potrawy, będą sto razy lepsze niż z suszonymi przyprawami. Druga grupa ziół to zioła lecznicze: mięta, czystek, szałwia czy bazylia - przygotowane z nich napary bądź maści pomogą nam w dolegliwościach. Trzecia kompozycja to zioła przydatne w aromaterapii: szałwia, melisa, lawenda, tymianek i oregano, sam ich zapach koi nasze nerwy i pozwala się zrelaksować.

Mieszkańcom Gdańska szczerze zazdrościmy i czekamy na podobne inicjatywy w całej Polsce.

Najlepsze newsy:

Źródło: Haps

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł