GIS ma ważne wieściPsicopatria, Wikipedia Commons CC 4.0

Pilnie rozdzwonią się telefony do Polaków. Kwarantanna dla każdego, kto dostanie wiadomość i zakaz wychodzenia z domu, nawet po zakupy spożywcze

GIS, czyli Główny Inspektorat Sanitarny, wprowadził coś zupełnie nowego. Telefony wielu Polaków zaczną dzwonić już niedługo. Każdy kto dostanie wiadomość nie będzie mógł opuścić domu.

GIS postanowił wprowadzić zaskakujące rozwiązanie. Obywatele Polski mogą spodziewać się pilnych telefonów. Każdy, kto go dostanie, a planował w niedługim czasie zrobić zakupy, może być zaskoczonym - czeka go bowiem surowa kwarantanna.

Cugowski ma głodową emeryturę. Kwota jest żenująca, nie do pomyślenia. Nagranie muzyka gotującego jajko bawi do łezCugowski ma głodową emeryturę. Kwota jest żenująca, nie do pomyślenia. Nagranie muzyka gotującego jajko bawi do łezCzytaj dalej

GIS poinformował wszystkich o czymś niebywałym

Główny Inspektorat Sanitarny od wielu lat dba o zdrowie i życie Polaków. Choć wcześniej najczęściej słyszeliśmy o wynikach jego badań na obecność niebezpiecznych dla zdrowia czy życia substancji w żywności, bądź niebezpiecznej chorobie w danej hodowli zwierząt, teraz ma więcej zadań.

Jednym z głównych obowiązków GIS-u jest zajmowanie się obecnie panującą pandemią. Koronawirus skutecznie sprawił, że normalne życie stało się nieosiągalne. Widać to chociażby po obostrzeniach, które są wprowadzane, aby zmniejszyć transmisje wirusa.

Na swoim profilu na Twitterze GIS często ogłasza komunikaty, których treść jest bardzo ważna. Jeden z najnowszych mówi o wprowadzeniu specjalnego systemu informowania o kwarantannie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego
  2. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili obiegła media. Legenda nie żyje, podróżował po całym świecie
  3. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu

- W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48221043705 z tego numeru osoby usłyszą dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia - czytamy w ogłoszeniu GIS na Twitterze.

Z powyższego numeru nadawane są także komunikaty dla osób przebywających na terenie Polski, lecz nie posiadających polskiego obywatelstwa.

- +48221043705 to numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę - czytamy w wiadomości.

Niestety, jeśli i ty dostaniesz taki telefon, mamy złe wieści. Oznacza to, że przez określony czas musisz bezwzględnie pozostawać w domu. Obowiązuje to niezależnie od twoich potrzeb czy wymagań.

Z tego powodu nie będziesz mógł udać się nawet do sklepu, aby kupić produkty spożywcze potrzebne na obiad, czy restauracji, w której zamówiłbyś jedzenie na wynos. Biorąc pod uwagę obecne utrudnienia w wykonywaniu zakupów, jest źle.

W sklepach wszak są limity klientów, którzy mogą przebywać na jego terenie w danym czasie, a żeby móc do niego w ogóle wejść należy mieć zakrytą twarz. Odkryte usta lub nos mogą spowodować, że zostaniemy wyproszeni przez personel.

Godziny dla seniorów także mocno przeszkadzają w robieniu zakupów reszcie klientom. Za niedostosowanie się do nakazów grozić może grzywna nawet w wysokości 30 tysięcy złotych, której drobne sprawunki są zdecydowanie nie warte.

Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacjąKrzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacjąCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Co z dalszymi obostrzeniami oraz zamykaniem handlu i usług? Gowin zdradza dalsze plany
  2. Apolonia z "Rolnik szuka żony" się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programie
  3. Najpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równych
  4. Najlepszy syrop przed snem, ukoi nerwy i zapewni ci spokojną noc. Wystarczą jedynie 3 składniki
  5. Niewyobrażalnie szybki, łatwy, tani i pyszny przepis na ciasto. Zawsze się udaje
  6. Niepokojące wyniki badań. Dotyczą pacjentów bezobjawowych
  7. O. Rydzyk stanowczo przesadził. "Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją"

Źródło: tvp.info

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł